Росія злякалася Шостого флоту США і просить їх не брати участь в Sea Breeze-2021 - експерт

За словами Сергія Грабського, РФ не очікувала такої кількості учасників військових навчань

Росія злякалася Шостого флоту США і просить їх не брати участь в Sea Breeze-2021 - експерт

Росія закликає США і їх союзників відмовитися від участі в навчаннях Sea Breeze-2021, в яких задіяно 32 кораблі, 40 літаків і 18 команд спецоперацій. До навчань приєднався також Шостий флот ВМС США. Військовий експерт Сергій Грабський в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" пояснив причини такого звернення Росії.

"Ці навчання, по-перше, проводяться з 1997 року, і по-друге, були заплановані давно. Мета цих навчань і завдання, які будуть відпрацьовані, давно були визначені. Тут, скоріше, мова про те, що не очікувалося присутності такої кількості засобів, які долучаються до навчань. Саме ця кількість, можливо, і мотивувала Росію на такі відчайдушні дії. Росія боїться тому, що ці навчання є найбільшими, в них офіційно бере участь Шостий американський флот, це вже інший рівень залучення іноземних представників до проведення навчань", - сказав експерт.

Читайте також: НАТО буде готове до ядерного удару - однокурсник Путіна розповів про військові навчання

Популярні відео

За словами Грабського, кількість військової техніки, яка бере участь у навчаннях, не настільки важлива, тому що основна мета - відпрацювання координації між учасниками.

"Мова не просто про рядові навчання, які проводяться в акваторії Чорного моря з залученням країн, що мають вихід до Чорного моря, залучаються ще й оперативно-стратегічні штаби найбільшої за військовим потенціалом країни - США. Це і лякає Росію. Не має значення, скільки військової техніки буде задіяно,  тут йдеться про організацію такої взаємодії. Основна мета навчань такого рівня - відпрацювання системи управління і координації. Можуть брати участь 1-2 кораблі, 1-2 гелікоптери, але від цього не залежить рівень кооперації і організації взаємодії між учасниками навчань", - сказав Грабський.

Читайте також: Правильно діємо - військовий експерт про українські навчання біля Криму та на Харківщині

Раніше в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" радник керівника Офісу президента, радник української делегації в ТКГ Олексій Арестович заявив, що військові навчання Росії і Білорусі "Захід-2021", заплановані на вересень, становлять небезпеку для України.

Джерело Україна 24 Теги