Кремль панічно боїться НАТО — експерт прокоментував слова про "червоні лінії"

Максим Кияк розповів, чим ще може Росія погрожувати Україні

Кремль панічно боїться НАТО — експерт прокоментував слова про "червоні лінії"

Заяву Кремля про те, що вступ України до НАТО — це червона лінія для Росії, прокоментував експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Максим Кияк у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Росія може говорити що завгодно, хоч про червоні лінії, хоч про фіолетові. Але потрібно розуміти, що якби існувала премія "найкращий популяризатор НАТО" в Європі або у світі, російська влада її б точно отримала. І в Україні, і в інших країнах найкращий популяризатор НАТО — це агресивна політика Росії. Можна привести для прикладу Грузію, там висока підтримка НАТО після агресії Росії у 2008 році. На Бухарестському саміті нам могли нібито дати ПДЧ, але деякі країни утрималися якраз через реакцію Росії, після приїзду Путіна в Бухарест. Вирішує не одна держава, не держава-агресор", — сказав він.

Читайте також: В України є гарна "синиця в руці" — політик про протистояння з Росією

Експерт відповів, чим може погрожувати Росія у разі руху України до НАТО.

"Вони можуть погрожувати ескалацією на сході України. Потрібно розуміти саму логіку влади в Кремлі, яка панічно боїться НАТО і його розширення. Путін нібито почув про обіцянку НАТО не розширюватися на схід, хоча такої обіцянки не було. Тому потрібно вирішувати в першу чергу громадянам України, що країна заслуговує членства в НАТО.

Звичайно, не все так просто, не може президент Зеленський сказати президенту США Байдену, мовляв, візьміть нас у НАТО — це не спрацює. Проти України в НАТО може бути Італія, частково Угорщина, яка говорила, що може заблокувати прагнення України до НАТО. Частково, можливо, це Німеччина, можливо, Франція", — сказав він.

Раніше дипломат Олександр Чалий розповів про шанси України отримати ПДЧ.

Джерело Україна 24 Теги