Глибше штовхнуть Білорусь в обійми Росії — політик про нові санкції ЄС

Білоруський політик розповів, що може зробити Лукашенко після санкцій

Глибше штовхнуть Білорусь в обійми Росії — політик про нові санкції ЄС

Євросоюз ввів санкції проти 86 осіб і підприємств з Білорусі. Ситуацію прокоментував білоруський політик і економіст Ярослав Романчук у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Цей пакет санкцій значно потужніший від попередніх, він зачіпає тих осіб, які безпосередньо близько пов'язані з главою країни. Це санкції, які б'ють по логістичному транзитному потенціалу. Не зрозуміло, чи будуть секторальні санкції, тому що ключове питання — якщо вони будуть, це означатиме падіння білоруської економіки, і залишається тільки спекулювати, куди і як піде білоруська влада.

Прихильники санкцій кажуть, що вони змусять бізнес і номенклатуру посилити тиск на Лукашенка. З іншого боку, є валідна точка зору, що Лукашенко піде в Кремль, і там йому нададуть гроші та кредити — натомість, безумовно, на геополітичні та військові поступки у вигляді союзної держави. Секторальні санкції ще глибше штовхнуть Білорусь в обійми Росії", — сказав він.

Читайте також: У диктатора не залишилося аргументів — політик про нові плани Лукашенка

Романчук вважає, що санкції не допоможуть звільнити політв'язнів у Білорусі.

"Прихильники санкцій кажуть, що це змусить Лукашенка випустити політв'язнів. На мій погляд, це сумнівна теза, тому що "оборонка" активно готується до серйозної війни. Коли є Росія зі своєю точкою зору і своїми ресурсами, чекати звільнення політв'язнів я б не став. А ось те, що країна буде ще більше розколота і схильна до зовнішнього впливу, це точно. Нагадаємо, що рейтинг популярності Володимира Путіна в Білорусі більш ніж удвічі перевищує рейтинг самого Лукашенка", — сказав він.

Раніше журналіст Дмитро Гордон розповів, які відносини повинні бути в України з Білоруссю, поки там режим Олександра Лукашенка.

Джерело Україна 24 Теги