Росію це дратує — експерт-міжнародник про дії Туреччини

Ігор Семиволос розповів, чи буде Туреччина допомагати Україні у важливому питанні

Росію це дратує — експерт-міжнародник про дії Туреччини

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган і президент Азербайджану Ільхам Алієв підписали декларацію про союзництво. Якими будуть наслідки цього союзу, розповів виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Очевидно, що поява Туреччини на південному Кавказі не може не викликати негативну реакцію Москви. Росія намагалася зіграти ключову роль у другій карабаській війні, але потім була змушена співпрацювати з Туреччиною, щоб врегулювати всі обставини завершення цієї війни. Сам факт того, що Туреччина прийшла на південний Кавказ серйозно і надовго, планує не тільки стратегічне партнерство з Азербайджаном, а й забезпечує транспортні магістралі від Туреччини до Центральної Азії - говорить про те, що це нова сторінка турецької історії та зовнішньої політики", — сказав він.

Читайте також: Путін виконав три завдання — журналіст про зустріч з Байденом

На думку експерта, Україні не варто розраховувати на підтримку Туреччини в питанні Криму.

"У мене є сумніви, що Туреччина допомагатиме повертати Україні Крим у тому контексті, в якому допомагала Азербайджану. Ситуація відрізняється, враховуючи, що Туреччина і Росія мають складні відносини. Але це динамічні відносини, обставини змушують ці дві країни взаємодіяти на різних театрах бойових дій. Проте зрозуміло, що Туреччина не зосереджується на цих напрямках. Туреччина регіональний лідер, і взаємодіє як на південному Кавказі, так і на Близькому Сході, в південній Європі, Середземному морі. Український напрямок — Чорне море — також важливий компонент для Туреччини", — сказав він.

Раніше член української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш розповів, чи вплине зустріч президентів РФ і США Володимира Путіна та Джо Байдена на переговори щодо Донбасу.

Джерело Україна 24 Теги