Президент Росії розгублений: психолог пояснив мову жестів на зустрічі Байдена і Путіна

"Путін демонстрував зневажливе ставлення, але у нього це не виходило", - зазначив Кім

Президент Росії розгублений: психолог пояснив мову жестів на зустрічі Байдена і Путіна

Психолог, експерт з невербальної комунікації Валентин Кім в ефірі програми «Сьогодні Ранок» на телеканалі «Україна 24» розповів про мову жестів на зустрічі Джо Байдена та Володимира Путіна.

«Перша зустріч, перше рукостискання мають величезне значення, тому що вони свідчать про те, в якому психологічному стані перебуває той чи інший політик. Дивлячись на рукостискання, видно, що Байден зайняв більш лідируючу позицію. Не можна казати, що він наступав, але він зробив декілька важливих кроків, які свідчать про те, що він домінував на початку зустрічі. Він проявив ініціативу. Він перший розвернувся до Путіна, Путін потім розвернувся до нього, він простяг руку, він зробив менше кроків назустріч. І це важливо. Тому що коли людина відчуває себе менш статусною, вона готова до того, щоб пройти більше кроків, щоб потиснути руку опоненту. Путін в цьому сенсі був другорозрядним», - заявив експерт.

Читайте також: Путін припустився цікавої обмовки щодо України - "слуга народу" про переговори в Женеві

Популярні відео

Але поведінка Байдена, на думку Кіма, свідчить не лише про те, що він зайняв позицію лідера, але і про те, що він її зайняв не дуже рішуче.

«У нього було декілька переривчатих кроків. Він начебто повернувся до Путіна, і пауза, він чекає, поки Путін повернеться до нього, він начебто протягнув руку, і стоїть на місці, а потім починає іти, він запросив Путіна до палацу, але зайшов поруч з ним, а найголовніше, хто іде останнім, той хто контролює вашу спину. Той, хто позаду, той головний. А тут вони зайшли разом. Байден з одного боку демонструє ознаки домінації, а з іншого боку він не впевнений в їх демонстрації», - зазначив психолог.

Він також прокоментував мову жестів на відео, де президенти сиділи в кріслах.

«Це демонстрація. Це намагання продемонструвати якесь ставлення. У Байдена було намагання продемонструвати формальне ставлення до цієї зустрічі, а у Путіна – зневажливе, в нього це не дуже виходило. На початку зустрічі Путін виглядав розгубленим, він не займав домінуючу позицію. Путін намагається показувати незалежне ставлення, він не рухається вбік Байдена, не нахиляється головою до нього. Тобто він відкинувся в кріслі. Байден же трохи нахилився вбік Путіна», - пояснив Кім.

Читайте також: У Росії пояснили резонансну заяву Путіна про Україну і НАТО

Раніше член української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи вплине зустріч президентів РФ і США Володимира Путіна і Джо Байдена на переговори щодо Донбасу.

Джерело Україна 24 Теги