Спроба допомогти Путіну - білоруський політолог про "пресконференцію" Протасевича

В Білорусі спілкування Протасевача з пресою назвали трагіфарсом

Спроба допомогти Путіну - білоруський політолог про "пресконференцію" Протасевича

Влада Білорусі, продемонструвавши на публіці заарештованого журналіста Романа Протасевича, таким способом намагається посилити позиції президента Росії Володимира Путіна напередодні переговорів з президентом США Джо Байденом.

Таку думку висловив в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" білоруський політолог Валерій Мацкевич, коментуючи "пресконференцію" МЗС Білорусі за участі Протасевича.

"Навряд чи те, що було організовано МЗС, можна назвати пресконференцією, це скоріше такий трагіфарс. Потрібно розуміти, звідки Романа привезли і куди його повезли назад. Все це, звичайно ж, спроба посилити переговорну позицію Путіна до завтрашніх переговорів з Байденом у Женеві", - сказав політолог.

Читайте також: Тортури в прямому ефірі: в Тихановської вказали на важливий нюанс в "інтерв'ю" Протасевича

Популярні відео

Мацкевич вважає використання Протасевича порушенням законів.

"Нас не дивує присутність Романа на цій "пресконференції", яка була несподіванкою для всіх, але це пряме порушення всіх законів. З іншого боку, ми розуміємо, що живемо в ситуації прямого беззаконня. Ви, напевно, вже чули, що Лукашенко погрожує роздавати стрілецьку зброю своїм прихильникам. Він розуміє, що зараз не 2006 рік, не 2010, і торгівля політв'язнями в тій комбінації, до якої він звик, нереальна", - зазначив він.

Читайте також: Психоделічний режим: політолог розповів, у чому Лукашенко перевершив Путіна

Нагадаємо, 14 червня в Мінську відбувся брифінг білоруського міністерства закордонних справ, в якому несподівано взяв участь заарештований опозиційний журналіст Роман Протасевич, який розповів про нібито хороше своє самопочуття, прекрасний настрій і відсутність скарг. Журналістам слова Протасевича не видалися щирими, кореспонденти ВВС демонстративно залишили залу, а журналістка БелаПАН висловила Протасевичу підтримку.

Раніше засновник добровольчого батальйону "Азов", екснардеп Андрій Білецький в ефірі телеканалу "Україна 24" спростував інформацію про те, що Роман Протасевич воював на Донбасі в лавах батальйону.

Джерело Україна 24 Теги