Що Байден скаже Путіну в очі - політолог про успіх української дипломатії

Андрій Піонтковський зазначив, що президент США їде до Женеви як лідер вільного світу

Що Байден скаже Путіну в очі - політолог про успіх української дипломатії

14 червня в Брюсселі відбувся саміт НАТО. Коментуючи підсумки саміту в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24", російський політолог Андрій Піонтковський заявив, що Україна здобула дипломатичну перемогу, а Джо Байден їде на зустріч з Володимиром Путіним як представник об'єднаного вільного світу.

"Зараз коментують вчорашній саміт НАТО. Найголовніше - що вперше за 4 роки після президентства Трампа Байден виступає як лідер вільного об'єднаного світу. У словнику Трампа не було таких понять, як "Захід", "вільний світ", для нього було America first, він підозріло ставився до традиційних союзників США, до НАТО, яке він вважав застарілою організацією. Це найголовніше - що Байден їде як лідер вільного світу з єдиною позицією", - вважає політолог.

Популярні відео

Також Піонтковський зазначив, що Україна здобула дипломатичну перемогу.

"Вчора був день великих дипломатичних успіхів України. По-перше, в усіх документах інституційно було підкреслено, що Росія є стороною конфлікту, і ба більше, агресором. Це той пункт, який Росія весь час заперечує, видаючи себе за миротворця. Це було і в підсумковому документі саміту НАТО, і ще раніше в "Великій сімці", - сказав експерт.

Читайте також: США натякнули Путіну - ексглава СБУ про американську суперзброю

Піонтковський, цитуючи президента США, назвав головний результат саміту НАТО.

"Що стосується членства України в НАТО - Байден спростував фейк, який часто використовує російська пропаганда, що країна, частина території якої анексована, принципово не може бути прийнята до НАТО. Але найголовніше навіть не це, НАТО це питання завтрашнього дня. Ключовим підсумком учорашнього дня була заключна фраза на пресконференції Байдена. Він сказав, що "ми зробимо все, щоб Україна могла відбити російську агресію і підтримати свою фізичну безпеку". Це чітка позиція, з нею він їде на зустріч з Путіним , і там він повторить йому в очі, що вже говорив кілька разів, він назве йому ту ціну, яку тому доведеться заплатити за військову агресію в Україні", - сказав Піонтковський.

Читайте також: Питання України вирішується на українському фронті — експосол про зустріч Байдена і Путіна

Нагадаємо, раніше російський політичний оглядач Владислав Іноземцев в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповів, які домовленості можуть бути досягнуті за підсумками зустрічі Байдена і Путіна.

Джерело Україна 24 Теги