Байдену треба привезти додому голову Путіна — журналіст про зустріч президентів

Іван Яковина розповів, який неприємний сюрприз приготував Байден для Путіна

Байдену треба привезти додому голову Путіна — журналіст про зустріч президентів

Президент США Джо Байден повинен узяти гору над президентом Росії Володимиром Путіним під час зустрічі в Женеві — про це заявив журналіст Іван Яковина у програмі "Світогляд Сьогодні" на телеканалі "Україна 24".

"Для Путіна зустріч з Байденом — це дуже важливий інститут легітимації всередині власної країни. Вона потрібна йому сама по собі. Якщо ж Путін, крім зустрічі, привезе з Женеви відмову від якихось санкцій, то це стане грандіозним для нього успіхом. Але якщо США все-таки введуть санкції, то ситуація може змінитися на прямо протилежну. У цьому випадку російський лідер стане для свого оточення нелегітимним захисником і рятівником, а баластом і тягарем. А це — найгірше, що може статися з ним у Женеві. Наскільки я розумію, саме це зараз і збирається Байден влаштувати Путіну.

Американський президент не має права на слабкий виступ у Женеві. Всередині США у нього зараз дуже складна політична ситуація. Республіканці готові його зжерти без масла на сніданок тільки за сам факт зустрічі з Путіним, тому Байдену просто необхідно привезти додому зі Швейцарії голову Путіна, зрозуміло в фігуральному сенсі. Тільки таким чином Байден зможе згуртувати американську політичну еліту і домогтися прийняття необхідних йому законів з питань внутрішньої політики у себе там у Вашингтоні в Сенаті. Вочевидь, тому люди в оточенні Байдена зараз говорять, що він не просто готовий до цієї зустрічі, а надмірно готовий", — сказав він.

Читайте також: Російський режим ліг під Китай — оглядач пояснив причини

Популярні відео

На думку Яковини, американський президент висуне жорсткий ультиматум.

"Наскільки я розумію ситуацію, Байден висуне Путіну ультиматум: або той виконує відразу кілька вимог з американського списку, або американці вводять проти Росії дуже жорсткі, серйозні санкції. Може йтися, наприклад, про припинення поставок до Росії обладнання для нафто- і газовидобутку або про заборону "Аерофлоту" літати в США, або навіть про заборону на операції з російським держборгом на вторинному ринку. Будь-який з цих заходів стане страшним потрясінням для російської економіки. Втім, у США є ще хитріші ходи. Як пише журнал Time, американці можуть за допомогою свого впливу, своїх хакерів обчистити особисті рахунки всієї путінської еліти, просто відібрати всі їх сотні мільярдів або трильйонів доларів.

Якщо станеться щось подібне, то Путіну після зустрічі з Байденом набагато безпечніше буде відправитися в тюремну камеру в Гаазі, ніж додому в Кремль. Старі друзі в Москві не пробачать йому таких втрат величезних сум. Як я розумію, Байдену зараз важливо пояснити ситуацію Путіну гранично ясно, причому особисто, в прямій розмові віч-на-віч. Щоб у Путіна не було потім відмовок, що він неправильно зрозумів свого співрозмовника або хтось щось неправильно переклав або вирвав з контексту. Ультиматум повинен бути абсолютно ясним — з чіткими вимогами та чітким описом покарання за невиконання цих вимог. Наразі все вказує на те, що Путіна в Женеві чекає дуже неприємна розмова з ще менш приємними наслідками", — сказав він.

Раніше Яковина розповів, які шість вимог є у США до Росії.

Зустріч двох президентів відбудеться 16 червня в Женеві.

Джерело Україна 24 Теги