У Байдена до Путіна 6 претензій — журналіст висловився про зустріч президентів

Іван Яковина розповів, скільки вимог США зможе виконати Путін

У Байдена до Путіна 6 претензій — журналіст висловився про зустріч президентів

На зустрічі президентів США і Росії Джо Байден висуне Володимиру Путіну низку вимог — про це розповів журналіст Іван Яковина у програмі "Світогляд Сьогодні" на телеканалі "Україна 24".

"В американців перед зустріччю в Женеві накопичилося багато питань до Путіна. Як я розумію, Байден збирається прямо, відкритим текстом поставити ці питання і подивитися на реакцію Путіна. Якщо Путін почне брехати й вивертатися, як він часто робить, то ніякого толку від цієї зустрічі, звичайно, не буде. Якщо ж Путін раптом почне відповідати прямо, відкрито, то діалог, загалом, може відбутися. Але далеко не факт, що результат такої розмови буде приємним для обох сторін. Річ у тому, що список американських претензій дійсно дуже довгий", — сказав він.

Читайте також: Путін підготував шпильку для Байдена — Ілларіонов про зустріч двох президентів

Популярні відео

Журналіст перерахував шість основних питань США до Росії.

"Перше — втручання Росії в американські вибори всіх рівнів, американцям потрібні гарантії припинення цієї практики. Друге — хакерські атаки, що здійснюються або російською державою, або злочинцями з відома Росії, це американці теж хочуть повністю зупинити. Третє — вбивство опозиціонерів та інших ворогів російського режиму, особливо з використанням хімічної зброї, окремим пунктом тут буде обговорюватися доля Навального, США наполягають на його повному і безумовному звільненні.

Четверте — Білорусь, Байден хоче, щоб Росія припинила підтримувати режим божевільного диктатора Лукашенка. П'яте — Україна, деокупація Криму і Донбасу — це принципове питання для нинішньої американської адміністрації та взагалі для всієї американської зовнішньої політики. Шосте — двоє американців, Тревор Рід і Пол Уїлан, сидять у російських в'язницях за абсолютно надуманими звинуваченнями в шпигунстві. Байден вимагатиме їх звільнення", — сказав він.

Читайте також: Переговори Байдена і Путіна: названо дві "червоні лінії" щодо України

За словами Яковини, Путін може виконати тільки дві вимоги.

"Це неповний список того, що Байден вимагатиме від Путіна. Якщо все це буде виконано, то у Байдена для Путіна буде позитивний порядок — типу співробітництва у вакцинації, типу іранської ядерної програми та планетарного ядерного роззброєння. Але, як розумієте, Путін в кращому випадку може пообіцяти Байдену не втручатися в вибори та звільнити двох ув'язнених американців. Все інше для Путіна абсолютно неприйнятно. Але він знає, що Байден хоче домогтися більшої передбачуваності у двосторонніх відносинах. Тому постарається вичавити від Байдена скасування старих санкцій чи невпровадження нових. А взагалі Путін їде на цю зустріч головним чином для того, щоб підтримати свій образ великого світового лідера всередині Росії, а також показати російській еліті, що тільки він може представляти цю еліту в діалозі з США", — сказав він.

Раніше Яковина розповів, чому Росія вважає за краще дружити з Китаєм, а не з Заходом.

Зустріч двох президентів відбудеться 16 червня в Женеві.

Джерело Україна 24 Теги