Росія стала основною загрозою — журналіст про зустріч країн НАТО

Іван Яковина розповів, які питання будуть обговорювати члени НАТО на черговому саміті

Росія стала основною загрозою — журналіст про зустріч країн НАТО

На зустрічі країн НАТО обговорять стримування Росії в разі нападу на Україну, розповів міжнародний оглядач Іван Яковина у програмі "Світогляд Сьогодні" на телеканалі "Україна 24".

"Основну загрозу НАТО зараз відчуває з боку Росії. Я думаю, що Байден і його колеги на зустрічі НАТО в Брюсселі обговорюватимуть, як їм стримувати Росію в разі широкомасштабного вторгнення в Україну, а також країни Балтії, Польщу — на всіх тих напрямках, де Путін останнім часом поводиться агресивно. І тут може стати в нагоді досвід минулої весни.

Тоді напад Росії на Україну, який явно готувався, вдалося зупинити за допомогою відправки в Чорне море британських військових кораблів і великої кількості оборонної зброї літаками безпосередньо в Україну. А там зараз точно потрібна якась єдина стратегія на випадок подібного вторгнення або спроби. А також чіткий план, хто, що, яка країна і в які терміни повинна робити, якщо біля кордонів НАТО або біля кордонів України почнуть знову накопичуватися російські війська. Мабуть, в Брюсселі зараз і буде вироблятися подібна єдина стратегія", — сказав він.

Читайте також: Російський режим ліг під Китай — оглядач пояснив причини

Популярні відео

За словами Яковини, ще одне важливе питання — протидія атакам хакерів.

"Але це ще не все. Останнім часом все більшу військову загрозу для Заходу становлять російські операції в кіберпросторі. Думаю, НАТО пора вже створити окрему потужну кіберструктуру з протидії атакам хакерів з Росії, Китаю та інших ворожих країн. Американці в Пентагоні кілька років тому вже створили спеціальне кібернетичне командування. Тепер, думаю, щось подібне має з'явиться й у НАТО. Якщо цього не зробити, то втрати країн Заходу від хакерських атак будуть постійно зростати. А вже зараз ці втрати вимірюються мільярдами доларів на рік", — сказав він.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, чому Україна змінила тактику по зближенню з НАТО.

Джерело Україна 24 Теги