Інтереси Росії та Путіна розходяться — політолог про зустріч з Байденом

Дмитро Орєшкін розповів, що зміниться для України після зустрічі глав Росії та США

Інтереси Росії та Путіна розходяться — політолог про зустріч з Байденом

Яких результатів чекає президент РФ Володимир Путін від зустрічі з президентом США Джо Байденом, розповів російський політолог Дмитро Орєшкін в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Потрібно розрізняти Росію і Путіна. Для Путіна важливо підняти статус, у зв'язку з чим в російській пропаганді говорять про те, що Захід пішов на поступки з" Північним потоком 2 ", зі стратегічним озброєнням, і так далі. Йому важливо створити переможний імідж. Сам факт зустрічі буде піднесений як велика політична перемога.

Що стосується Росії як країни, мені здається, їй хотілося б відновити нормальні людські відносини - в тому числі торговельні. Але це навряд чи відбудеться. Це зустріч Путіна, а не Росії, інтереси Росії та інтереси Путіна сильно розходяться, хоча більшість думає інакше", — сказав він.

Читайте також: Повинні подивитися один одному в очі — дипломат про зустріч Путіна і Байдена

Популярні відео

Орєшкін розповів, чого очікувати від цієї зустрічі Україні.

"Я думаю, в стратегічному плані Байден відчуває себе в українському напрямку комфортно. Основною небезпекою була пряма військова агресія проти України, зараз це не актуально. Відповідно, питання переводиться в довгострокову перспективу, і тут для України виграш, як свого часу для Польщі, для Чехословаччини, країн Балтії — в довгостроковому плані демократичний європеїзований державний режим. Думаю, нічого суперрадикального з Україною не відбудеться.

Напевно, Байден якось позначить червону лінію щодо "Північного потоку", щоб зберегти транзит газу через Україну. І, напевно, Путін буде змушений з цим погодитися, тому що "Північний потік" можна пригальмувати в будь-який момент. Основне завдання — не допустити сповзання до прямого збройного конфлікту. Байден вирішуватиме проблеми України, але це не означає, що він вирішить їх всі замість України", — сказав він.

Фото: Прес-служба президента РФ

Раніше політолог Петро Охотін розповів, чи буде Росія влаштовувати провокації Україні перед зустріччю президента РФ Володимира Путіна і президента США Джо Байдена.

Джерело Україна 24 Теги