Загроза для всієї Європи: віцепрем'єрка розповіла про небезпечну зброю Росії

Ольга Стефанішина розповіла, як Кремль має намір шантажувати Захід

Загроза для всієї Європи: віцепрем'єрка розповіла про небезпечну зброю Росії

Запуск Росією газопроводу "Північний потік-2" загрожує національній безпеці не лише України, а й усіх країн Європейського Союзу.

Про це розповіла в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" віцепрем'єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

"Газовий гачок - це така давнішня всім зрозуміла зброя для шантажу. "Північний потік-2" - це найамбітніший геополітичний стратегічний проєкт Російської Федерації. Тому що раніше газовий шантаж стосувався конкретних, окремих країн – або це були країни Балтії, або це була Україна. Сьогодні Росія зазіхнула на всі країни Європейського Союзу – на всі 27 країн ЄС. Це найамбітніший проєкт, найамбітніша геополітична стратегія Кремля", - наголосила вона.

Читайте також: Путін хоче всіх переконати щодо "Північного потоку-2" - експерт про запуск газопроводу

Популярні відео

Як зазначила Стефанішина, Україна "не втомлюється повторювати, що запуск цього процесу матиме довгострокові негативні політичні наслідки".

"Це пряма загроза національній безпеці України, не тільки енергетичній. І будь-яке рішення щодо "Північного потоку-2" мають приймати з чітким усвідомленням загрози для нашої країни, в тому числі питання щодо перегляду американських санкцій щодо "Північного потоку-2". Ми продовжуємо боротися, ми продовжуємо відстоювати свою позицію. Я вважаю, що будь-які рішення щодо "Північного потоку-2" мають ухвалюватись з відповідними належними гарантіями безпеки України", - заявила віцепрем'єрка.

Читайте також: Небезпека не в "Північному потоці-2" - експерт пояснив, де Україна зазнає значних втрат

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін 4 червня заявив про завершення будівництва першої гілки газопроводу "Північний потік-2".

Раніше журналіст Іван Яковина в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що російський газопровід "Північний потік-2" у найближчі кілька років не працюватиме.

Джерело Україна 24 Теги