У Лукашенка і Путіна одна тактика - політолог про санкції проти Білорусі

Також експерт оцінив конкуренцію Росії й Китаю у Білорусі

У Лукашенка і Путіна одна тактика - політолог про санкції проти Білорусі

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, так само як і президент Росії Володимир Путін, вирішує зовнішньополітичні задачі за рахунок інтересів власних громадян.

Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповів член Координаційної ради білоруської опозиції, політолог Андрій Курейчик, коментуючи санкції проти Білорусі у зв'язку з арештом журналіста Романа Протасевича.

"Це тактика і Путіна, і Лукашенка. Ви пам'ятаєте, Путін ввів ембарго проти європейських харчових продуктів, фактично позбавивши своїх громадян можливості смачно харчуватися й отримувати фрукти. Лукашенко готовий так само. Тобто ці люди готові за рахунок своїх громадян вирішувати такі зовнішньополітичні та економічні проблеми", - заявив він.

Читайте також: Блокади Білорусі не існує: в МЗС спростували міф режиму Лукашенка

Популярні відео

Коментуючи конкуренцію Росії та Китаю на білоруському ринку, Курейчик зазначив:

"Білорусь давно залежала від Росії, це не секрет. Це фактично один ринок на сьогодні - Білорусь, Росія і Казахстан. Величезна кількість російських товарів і технологій була й так. Що стосується Китаю - для такої величезної країни 9 мільйонів не надто багатих білорусів це, звичайно, невеликий ринок, це розмір середнього містечка в Китаї. Єдине, для чого потрібна була Білорусь, - це для транзиту. Тепер, коли Європа перекрила цей повітряний транзит, цінність Білорусі для Китаю різко зменшилася".

Читайте також: У МЗС відповіли на провокаційну заяву Лукашенка про Крим: санкції будуть неминучі

Раніше економіст Андрій Новак розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" про несподівану вигоду для України від західних санкцій проти Білорусі.

Також народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що Україна в разі введення економічних санкцій проти Білорусі залишиться без якісних білоруських харчових продуктів, зокрема згущеного молока.

Джерело Україна 24 Теги