Витиснули з Росії: опозиціонер розповів, як його змусили втекти до України

Російський опозиціонер Дмитро Гудков розповів, як влада тиснула на його родичів

Витиснули з Росії: опозиціонер розповів, як його змусили втекти до України

Російський опозиціонер Дмитро Гудков, який втік до України, заявив у програмі "Реальна політика з Євгенієм Кисельовим" на телеканалі "Україна 24", що його змусили виїхати з Росії.

"Мене не відпустили. Мене витиснули. І, напевно, за якихось обставин я б залишився, але вони взяли в заручниці мою тітку, 60-річну жінку, яка постраждала разом зі мною. Тобто нас заарештували разом, щодо нас працювало 120 співробітників, я не жартую. Треба пояснити для глядачів.

Справа 2015 року: мої батьки орендували у міста 120 метрів підвалу, відремонтували. Потім місто підняло ціну на оренду, вони вели переговори, я навіть не знаю деталей, ніколи не займався сімейним бізнесом. Утворилася заборгованість близько 10 тис. доларів, потім віддали назад місту, не було ніяких проблем. І ось наближаються вибори до Держдуми, і вони, очевидно, починають працювати щодо всіх кандидатів. У мене були шанси виграти, і вони вирішили піти за найжорсткішим сценарієм", — розповів він.

Читайте також: Усунули Навального, підбираються до інших: адвокат про обшуки у російського опозиціонера

Популярні відео

За словами Гудкова, його разом з тіткою посадили в СІЗО з жахливими умовами.

"Взяли в заручниці тітку, якимось чином мене приплели до цієї справи, нас двох заарештували та посадили в найжорсткіший СІЗО, це навіть ІТТ, де ти просто сидиш, у тебе дірка в підлозі, два ліжка. Для того щоб всіх залякати, вони провели 13 обшуків, на кожен обшук приходило від 8 до 12 осіб, люди з автоматами. До мене в село під Москвою приїхало 30 осіб. І це справа про несплату якоїсь невеликої суми в рамках бізнесу", — сказав він.

Читайте також: В Росії розповіли, чому Путін навчився в Лукашенка

Опозиціонер розповів, як правоохоронці тиснули на нього через родичів.

"Мені розповідали, що на мене намагалися щось знайти, але оскільки я займався або журналістикою, або політикою, ніяким бізнесом не займався, на мене нічого не змогли знайти. Батьків я у 2019 році вивіз. Місяць тому в мене була зустріч з чиновником, він сказав, що ритимуть на родичів. І тут спливає тітка, яка взагалі не має ніякого відношення до політики. Її тримали дві доби в тих умовах. Нам надійшли погрози, що працюватимуть щодо мого брата, якого я сьогодні теж вивіз. Залишилися дружина і маленька дитина, але я не думаю, що вони вже опустяться до такого, щоб ними займатися. Я заявляю, що поки тимчасово виїхав для того, щоб мінімізувати ризики для моїх родичів. Сподіваюся, що до виборів вона (влада - ред.) зменшить свої апетити", — сказав він.

Читайте також: Європа може покарати Путіна — журналіст назвав спосіб

Нагадаємо, 1 червня російська поліція провела обшуки на дачі Дмитра Гудкова. Правоохоронці також прийшли до помічника політика Олександра Соловйова і до глави штабу Гудкова Віталія Венідіктова. Раніше в Петербурзі було затримано голову громадського об'єднання "Відкрита Росія" Андрія Пивоварова.

Джерело Україна 24 Теги