Європа може покарати Путіна — журналіст назвав спосіб

Іван Яковина розповів, що може загрожувати Путіну після затримання Протасевича в Білорусі

Європа може покарати Путіна — журналіст назвав спосіб

Президент Росії Володимир Путін накопичує гроші на випадок введення санкцій проти нього — про це заявив міжнародний оглядач Іван Яковина у програмі "Світогляд Сьогодні" на телеканалі "Україна 24".

"Мені кажуть, що Путін ніколи не відмовиться від підтримки братнього диктаторського режиму, тому що у Путіна грошей кури не клюють, а останнім часом він тільки й робить, що накопичує ресурси на чорний день. І це справедливе зауваження, навіть у розпал коронавірусу Путін не став допомагати своїм співгромадянам, які залишилися без грошей, він їх кинув напризволяще, через що в Росії зафіксовано найвищу смертність від коронавірусу. Путін зберіг свою кубушку з сотнями мільярдів доларів на той випадок, якщо Захід введе проти нього серйозні санкції.

Санкції ці, судячи з усього, будуть введені проти Путіна і Лукашенка одночасно. Себе самого або самого Лукашенка Путін ще потягнув би, але двох буде дуже складно. Потрібно взяти до відома, що білоруси не змогли б самі організувати настільки складне захоплення людини та літака без допомоги своїх російських колег. А це вже робить Путіна не просто свідком, а співучасником злочину", — сказав він.

Читайте також: Можливий російський сценарій — експерт про ситуацію з Протасевичем у Білорусі

Популярні відео

Яковина розповів, як Європа може покарати російського президента.

"Європа запросто може покарати Росію, навіть формально не вводячи ніяких санкцій саме проти неї. Причина в географії Європи. Через закриття українського повітряного простору для російських літаків у них є тільки один коридор для прольоту до Європи — через Білорусь і Польщу. Але зараз, після тортур Протасевича, Польща теж може закрити свій простір, як це зробила Литва, просто закривши повітряний кордон з Білоруссю. У цьому випадку літаку, який летить з Москви до Праги, Відня, Мілана, доведеться спочатку летіти на північ, потім через Латвію до Балтійського моря, і тільки потім через Польщу і так далі, гак величезний.

Москва фактично буде відрізана від сполучення з Європою, це було б страшним ударом по російських авіаперевізниках і ще більше підняло б ціну підтримки Лукашенка. Путіну довелося б вибирати, що йому дорожче: вусатий ненормальний у Мінську чи "Аерофлот". Не найприємніший вибір. Поляки йому запросто можуть це влаштувати. Путін це розуміє і щосили відхрещується від участі спецслужб у викраденні Протасевича", — сказав він.

Нагадаємо, в Білорусі 23 травня був примусово посаджений літак Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса, під приводом того, що він може бути замінований. На борту перебував колишній головний редактор опозиційного телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич, який внесений Мінськом до списку терористів та оголошений у міжнародний розшук. 

Джерело Україна 24 Теги