Європу садять на голку — ексглава СБУ про "Північний потік-2"

Ігор Смешко розповів, як Україна може завадити запуску російського газопроводу

Європу садять на голку — ексглава СБУ про "Північний потік-2"

Є шанси, що російський газопровід "Північний потік-2" не працюватиме — про це заявив ексглава СБУ Ігор Смешко в програмі "Україна з Тиграном Мартиросяном" на телеканалі "Україна 24".

"Для нас це, безумовно, сильний удар (запуск" Північного потоку-2" — ред.). Але який у нас є інструментарій щось з цим зробити? Байден сказав, що "я був проти цього, але коли я став президентом, він (газопровід - ред.) практично вже був побудований, і я повинен йти назустріч Німеччині". Чи є шанс теоретичний? Є. Двопартійна підтримка в Конгресі США, що це загроза енергетичній безпеці в Європі", — сказав він.

Читайте також: Путін хоче всіх переконати щодо "Північного потоку-2" — експерт про запуск газопроводу

Популярні відео

За словами Смешка, Україна повинна провести серйозну роботу в США.

"Президент Зеленський на зустрічі з американськими сенаторами дуже правильно навів приклад України, як Росія використовувала свого часу наш газопровід для шантажу нас. Сенатори після цього погодилися, що таке повториться і з Європою. Фактично Європу садять на голку, яку можна використовувати в політичних цілях. У нас велика діаспора в США, потрібно проводити там роботу, потрібно в Конгресі проводити роботу. Теоретично, якщо двопартійна система спрацює в Конгресі, вони можуть прийняти відповідний акт і плюс якщо Партія зелених переможе на виборах у Німеччині, є шанс", — сказав він.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін 4 червня заявив про завершення будівництва першої гілки газопроводу "Північний потік-2".

Раніше журналіст Іван Яковина заявив, що російський газопровід "Північний потік-2" у найближчі кілька років не працюватиме.

Джерело Україна 24 Теги