"Інтерв'ю" Протасевича: політолог назвав дві мети влади Білорусі

Білоруський політолог Вадим Можейко розповів, як суспільство в Білорусі відреагувало на вихід гучного інтерв'ю

"Інтерв'ю" Протасевича: політолог назвав дві мети влади Білорусі

Про мету появи відеоінтерв'ю із затриманим опозиціонером Романом Протасевичем, в якому він визнав висунуті проти нього звинувачення, розповів білоруський політолог Вадим Можейко в програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Я не думаю, що змінилася позиція Протасевича, змінилися умови, в яких він перебуває. Ми знаємо, що до нього зараз повинні приїхати так звані прокурори з "ЛНР". Тому в цих умовах не дивно, що людина поводиться таким чином, і це ніяким чином не відображує хід думок Протасевича.

З одного боку, це для того, щоб залякати людей, сказати: ось дивіться, як ми не соромимося демонструвати результати тортур, нас не бентежить, що на відео видно фізичні ушкодження на руках Протасевича. Це повинно залякати людей, щоб люди боялися опинитися на його місці. І друге — перемикнути фокус уваги, фокус негативу на самого Протасевича, щоб домогтися того, щоб люди забули, хто є справжнім супротивником, а почали лаятися один з одним, звинувачувати Протасевича, судити його за ці слова", — сказав він.

Читайте також: Протасевич у руках КДБ: в білоруській опозиції відреагували на скандальне інтерв'ю

Популярні відео

Політолог зазначив, що інтерв'ю, яке вийшло, налякало білорусів, але протести почали знову активізуватися.

"Досить абсурдно якось серйозно звинувачувати людину в тому, що вона сказала під тортурами. Не варто судити Протасевича, поки ви самі не опинилися в такому становищі. Немає ніякого сумніву в тому, що це інтерв'ю викликає страх, будь-якій нормальній людині, яка бачила ці моторошні кадри, не може не бути страшно за долю Романа. А якщо людина сама перебуває в Білорусі й все це бачить, приміряє на себе, їй страшніше.

Питання не в тому, що робити далі. Потрібно розуміти, що це ще один аргумент на користь того, що не можна миритися з режимом Лукашенка. Це інтерв'ю і демонстрація неадекватності білоруської влади активізували локальні протести в мінських районах, те, чого ми не бачили навесні. Ми бачимо, що це не тільки тригер страху, але й тригер для протестів", — сказав він.

Раніше директор Української Гельсінської спілки Олександр Павличенко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, який "сценарій" розігрує з Романом Протасевичем білоруська влада.

Джерело Україна 24 Теги