Арешт Протасевича: в Росії розповіли, як можна вплинути на Лукашенка

Як зазначив Марк Фейгін, білоруському журналісту не варто розраховувати на адвокатів

Арешт Протасевича: в Росії розповіли, як можна вплинути на Лукашенка

Адвокати заарештованого білоруського журналіста Романа Протасевича не можуть розраховувати на справедливий суд над ним. На режим Олександра Лукашенка можна вплинути лише за допомогою міжнародних процедур, зокрема - через ООН.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів російський правозахисник Марк Фейгін.

"Адвокатура Білорусі як інститут знищена дуже давно. Там є низка законів, які приймалися впродовж останніх 20 років, що посилюють ситуацію в процесі з правами захисника, і тому вони не можуть практично нічого. Вони не можуть розповідати про справу, не можуть публічно нічого коментувати, на це пряма заборона і кримінальна відповідальність. Аналогічні норми є і в російському законодавстві, але зараз там йде процес остаточної ліквідації інституту адвокатури. Те, що в Білорусі вже минуло, в Росії це почалося 3-4 роки тому, коли права адвокатів повністю онуляються. Там всередині країни зробити нічого не можна, судів там теж немає", - зазначив Фейгін.

Читайте також: Лукашенко може відпустити Протасевича: озвучено несподіваний прогноз щодо Білорусі

Популярні відео

При цьому правозахисник зазначив, що "є деякі міжнародні процедури", які рекомендується "використовувати деяким захисникам того ж Протасевича".

"У Женеві є підрозділ ООН, який займається позасудовим порядком розгляду таких справ, це йде по лінії МЗС. Виникає зобов'язання саме перед ООН - ні перед якимись іншими інститутами універсальної юстиції. Від імені комітетів ООН Міністерству закордонних справ Білорусі ставляться запитання з приводу долі Протасевича, і можуть бути відчутні наслідки, якщо на ці питання не відгукуватися, не допустити моніторингову комісію. Правда, їх часто ігнорують. Для Білорусі це взагалі не питання, але інших процесуальних прав у адвокатів там немає, потрібно не тішити себе ілюзіями", - сказав він.

Читайте також: Затримання Протасевича: політолог розповів, як Росія "допомогла" Лукашенку

Раніше директор Української Гельсінської спілки Олександр Павличенко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, який "сценарій" розігрує з Романом Протасевичем білоруська влада.

Джерело Україна 24 Теги