Лукашенко може відпустити Протасевича: озвучено несподіваний прогноз щодо Білорусі

Експерт оцінив інтерв'ю Протасевича провладному білоруському телеканалу

Лукашенко може відпустити Протасевича: озвучено несподіваний прогноз щодо Білорусі

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко може звільнити заарештованого опозиційного журналіста Романа Протасевича, щоб використати його у власних цілях.

Таку думку висловив в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" експерт-міжнародник Ігор Тишкевич. На запитання, чи відпустить Лукашенко Протасевича, експерт відповів:

"Під тиском міжнародної спільноти він не відпустить, тому що це вбиває його політичне позиціонування. З точки зору, відпустить він в тому чи іншому вигляді в межах власної політичної комбінації – швидше за все так, і достатньо скоро. Відносно скоро, на превеликий жаль. Це питання не тижнів і не місяців".

Читайте також: У Білорусі розповіли, як Протасевичу "шиють справу": режим йде на будь-які сценарії

Популярні відео

Коментуючи інтерв'ю Протасевича провладному білоруському телеканалу ОНТ, в якому заарештований журналіст начебто визнає провину і розкаюється, Тишкевич зазначив:

"Інтерв'ю на ОНТ – це, скажімо так, дуже потужна пропагандистська передача, начебто аналітична. Люди, які проходили через цю передачу, в тому чи іншому випадку, це означає, що державні органи "підчепили" цю людину".

Експерт навів у приклад одного з організаторів білоруських протестів на початку серпня Юрія Воскресенського:

"Зараз він у конституційній комісії президента Лукашенка. В нього також після СІЗО КДБ все починалося з інтерв'ю Маркову. Якщо Протасевича зламають або спрацюють на його амбіціях, то його можуть запросити працювати в публічному полі. В такому разі це вже буде комбінація – мовляв, Лукашенко начебто потужний, начебто має силу. А з іншого боку це дуже потужний удар по тезовій конструкції Європейського Союзу та України. Тому що ключова фраза була "Free Протасевич". Окей, ось він і що далі?"

Читайте також: Затримання Протасевича: політолог розповів, як Росія "допомогла" Лукашенку

Раніше директор Української Гельсінської спілки Олександр Павличенко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, який "сценарій" розігрує з Романом Протасевичем білоруська влада.

Джерело Україна 24 Теги