Можливий російський сценарій — експерт про ситуацію з Протасевичем у Білорусі

Виконавчий директор Української Гельсінської спілки пояснив, для чого Протасевичу намагаються надати політичне значення

Можливий російський сценарій — експерт про ситуацію з Протасевичем у Білорусі

Чи відпустить президент Білорусі Олександр Лукашенко опозиціонера Романа Протасевича під тиском міжнародного співтовариства, розповів виконавчий директор Української Гельсінської спілки Олександр Павличенко в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Якщо ставити питання так, то я думаю, що не відпустить. Зараз з Протасевичем відбувається певний сценарій, який розігрує Білорусь і, можливо, російська сторона, щоб надати йому якомога більше ваги та зробити з нього політичного значення фігуру, а потім виторговувати якісь свої інтереси", — сказав він.

Читайте також: Думки розділилися — журналіст про гучне інтерв'ю Протасевича в Білорусі

Популярні відео

За словами Павличенка, головне, що у Протасевича ще є шанси вийти на свободу.

"Відпустить чи ні, буде зрозуміло трохи пізніше. Зараз головне, що він живий і має перспективи вийти на свободу. Він є жертвою, і я б розглядав його саме в такому статусі, знімаючи всі інші нашарування й оцінки. Це жертва, яку потрібно вивезти за межі Білорусі, а потім вже говорити про те, що відбувалося весь цей час після захоплення літака", — сказав він.

Нагадаємо, в Білорусі 23 травня був примусово посаджений літак Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса, під приводом того, що він може бути замінований. На борту перебував колишній головний редактор опозиційного телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич, який внесений Мінськом до списку терористів та оголошений у міжнародний розшук. Разом з ним була затримана його дівчина Софія Сапега, громадянка Росії. Лукашенко заявив, що обох затриманих судитимуть у Білорусі.

3 червня білоруське ТБ показало інтерв'ю з Романом Протасевичем, в якому він визнав висунуті проти нього звинувачення і заявив про свою повагу до Лукашенка.

Джерело Україна 24 Теги