Думки розділилися — журналіст про гучне інтерв'ю Протасевича в Білорусі

Білоруський політичний оглядач розповів про можливі методи залякування Протасевича

Думки розділилися — журналіст про гучне інтерв'ю Протасевича в Білорусі

У Білорусі вийшло інтерв'ю з затриманим опозиціонером Романом Протасевичем, в якому він визнав висунуті проти нього звинувачення та яке викликало активні обговорення. Як це сприйняли в країні, розповів білоруський політичний оглядач Павло Биковський в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Думки білорусів розділилися. Є ті, хто вважає, що такі речі взагалі не можна дивитися, тому що це фактично допит полоненого під загрозою тортур. Інші кажуть, що потрібно звернути увагу на важливі речі та хоча б побачити, як виглядає Роман зараз і про що він говорить. У цілому обговорюється, чи повинна людина триматися чи ні, якщо вона потрапляє в таку ситуацію: чи повинна все розповідати, допомагати пропаганді й так далі. Або потрібно, навпаки, міцно триматися до останнього. Фактично, в моєму колі значна частина людей вважає, що дивитися це не варто, я ж, як журналіст, подивився, і для мене це була важлива подія", — розповів він.

Читайте також: У Білорусі розповіли, як Протасевичу "шиють справу": режим йде на будь-які сценарії

Популярні відео

Биковський розповів, як могли впливати на Протасевича, щоб змусити його говорити в інтерв'ю те, що потрібно владі. Зокрема, він прокоментував думку батька Романа, що його сина "накачали" психотропами.

"Ми повинні пам'ятати, що Роман і перед цим інтерв'ю, і після нього був за ґратами, він не перебуває на свободі. Я не думаю, що використовувалися психотропні препарати, хоча батько Романа військовий, який викладав важливі речі та повинен в оцінках спиратися на свої знання. Я не згоден, я не бачу загальмованості та інших явних ознак неадекватної поведінки. Але я згоден, що був психологічний тиск, можна говорити, що Романа лякали, що його можуть віддати в так зване "ЛНР", а він знає, що там буває в катівнях. Крім того, затримана його дівчина, яка теж є інструментом тиску. Ці інструменти не дають Роману поводитися так, як він би хотів.

З іншого боку, люди, які з ним працювали, очевидно намагалися знайти на нього якісь речі та розговорити його. Говорили, що записали чотири години, а показали півтори. Це говорить про те, що були відібрані кадри, а не все, що Роман їм розповів", — сказав він.

Нагадаємо, в Білорусі 23 травня був примусово посаджений літак Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса, під приводом того, що він може бути замінований. На борту перебував колишній головний редактор опозиційного телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич, який внесений Мінськом до списку терористів та оголошений у міжнародний розшук. Разом з ним була затримана його дівчина Софія Сапега, громадянка Росії. Лукашенко заявив, що обох затриманих судитимуть в Білорусі.

Джерело Україна 24 Теги