Скоро танки Росії будуть на кордоні з Польщею - експерт про постачання зброї до Білорусі

Михайло Самусь назвав білоруську армію частиною Західного військового округу РФ

Скоро танки Росії будуть на кордоні з Польщею - експерт про постачання зброї до Білорусі

Олександр Лукашенко на нараді 1 червня заявив, що Росія поставить Білорусі озброєння, зазначивши при цьому, що не йдеться про постійне розміщення військ. Заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь вважає, що Росія вже давно поставляє озброєння в Білорусь, армія якої фактично є частиною Західного військового округу РФ.

Про це він сказав в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"З 1997 року, коли було створено союзну державу Росії та Білорусі, регулярно Росія перекидала озброєння, відпрацьовувала завдання разом зі збройними силами Білорусі. Наш центр завжди говорив про те, що можна вважати, що збройні сили Білорусі - це перший ешелон Західного військового округу збройних сил Російської Федерації. Так воно і було, наприклад, на навчаннях "Захід-2017". Це була частина російської армії під керівництвом генерального штабу Росії", - сказав експерт.

Читайте також: Лукашенко остаточно спалив всі мости — політик про зустріч глави Білорусі з Путіним

Самусь конкретизував, про яке озброєння говорив Лукашенко.

"Озброєння, про яке говорив Лукашенко, - перш за все це авіація і ракетні війська, а також сили спеціальних операцій і розвідка. Це компоненти швидкого реагування, які швидко наростять західний напрямок для збройних сил Росії. А потім вже Перша танкова армія, яка нині базується під Москвою, через 2 дні вона фактично стоятиме на кордоні Білорусі та Польщі", - сказав Самусь.

Читайте також: Лукашенко діяв не сам - Піонтковський про затримання журналіста в Білорусі

Нагадаємо, раніше російський політик, громадський діяч Дмитро Гудков у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповів, чи варто Україні побоюватися російських військ з боку Білорусі.

Джерело Україна 24 Теги