Політик розповів, чим для Білорусі загрожує спроба самогубства опозиціонера в суді

Акції залякування в тюрмах, тиск на родичів - це спроби впливати на супротивників режиму Лукашенка, вважає Губаревич

Політик розповів, чим для Білорусі загрожує спроба самогубства опозиціонера в суді

 

Спроба опозиціонера Степана Латипова перерізати собі горло в залі суду може призвести до посилення санкцій щодо Білорусі з боку США і ЄС. Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" заявив глава руху "За свободу" Юрій Губаревич.

"Сподіваюся, він (Латипов - ред.) потрапить до установи охорони здоров'я, не пов'язану з міліцією, можливо, буде більше інформації від самих медиків. На жаль, майже ніяка інформація про умови утримання тисяч людей, які перебувають під вартою у кримінальних справах, не просочується. Такі випадки свідчать, що умови утримання далеко не найкращі", - сказав білоруський опозиціонер.

Читайте також: Є російський фактор — економіст про нові правила Білорусі для України

Популярні відео

Губаревич прогнозує посилення санкцій щодо Білорусі.

"Якщо людина, котра вдалася до крайнощів, отримувала погрози, перебуваючи в камерах з людьми, які йому постійно погрожували - це значить, що чиниться тиск під час слідства. Швидше за все, це призведе до ще жорсткішої реакції з боку країн Європейського Союзу та США, які зараз розглядають можливість впровадження чергового пакета санкцій, це буде для них додатковим аргументом, що зволікання може коштувати життя багатьом людям в Білорусі", - сказав Губаревич.

Читайте також: Лукашенко будує в Білорусі Північну Корею — журналіст висловився про шанси на успіх

Опозиціонер зазначив, що подібного роду тиск - це спроба залякати супротивників режиму Лукашенка.

"Звичайно, акції залякування, які відбуваються в тюрмах, постійний тиск не тільки на ув'язнених, а й на їх родичів - а Латипов саме про це заявив усуді - це спроби залякати тих людей, які продовжують чинити опір", - сказав Губаревич.

Раніше в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" білоруський опозиційний політик Валерій Мацкевич розповів, що в Білорусі спецслужби придумують нові звинувачення проти затриманого журналіста Романа Протасевича, оскільки всі побачили, що справа проти нього "шита білими нитками".

Джерело Україна 24 Теги