Шукають побутові приводи - експерт прокоментував обшуки у російського опозиціонера

Марк Фейгін пояснив, навіщо поліція обшукала дачу Гудкова і затримала Пивоварова

Шукають побутові приводи - експерт прокоментував обшуки у російського опозиціонера

Російські правоохоронні органи провели обшуки на дачі опозиціонера, ексдепутата Держдуми Дмитра Гудкова. Раніше в Петербурзі було затримано голову громадського об'єднання "Відкрита Росія" Андрія Пивоварова. Російський правозахисник і політичний діяч Марк Фейгін вважає, що це пов'язано з майбутніми виборами до Держдуми, які відбудуться восени, а також з опозиційним політиком Михайлом Ходорковським.

Про це Фейгін сказав в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Це точно пов'язано з майбутніми виборами, на які, мабуть, збирався йти по одному з округів Москви молодий Гудков, син Геннадія Гудкова Дмитро. Але це півбіди, бо для Кремля вже давно існує команда не тільки не допускати до виборів шляхом порушення кримінальних справ на потенційних кандидатів - представників опозиції, але там є ще одна проблема. Справа в тому, що Дмитро Гудков пов'язаний з тепер уже закритим рухом "Відкрита Росія" і Ходорковським. Передбачається Кремлем, що Ходорковський фінансово підтримує молодого Гудкова і його команду, які працюють в Росії, зокрема і на виборах", - сказав політик.

Популярні відео

Фейгін вважає, що спеціально вибираються дрібні приводи, щоб порушити кримінальну справу, а не політичну.

"За день до цього директора "Відкритої Росії" Андрія Пивоварова теж затримували прямо в аеропорту "Пулково" і відправили до Краснодару, де на нього порушили справу за небажану організацію. Це все пов'язано. А те, що приводом обрали якийсь загальнокримінальний склад, "шляхом шахрайства", "обман", "майно" і так далі - це привід для того, щоб не створювати політичну репутацію. Це часта практика, потрібно весь час знайти якусь дрібну побутову проблему, щоб використовувати для приводу для порушення звичайної загальнокримінальної справи", - сказав Фейгін.

Читайте також: Україна вводить санкції проти низки російських акторів: міністр розкрив деталі

 

Також експерт порівняв затримання літака з Пивоваровим із затриманням білоруського опозиціонера Протасевича.

"У Білорусі все набагато гірше, тому що вони іноземний борт примусово посадили, використовуючи винищувач. Тут вони просто не дали вилетіти літаку. Вони могли раніше взяти Пивоварова, мабуть, хтось вважав, що він намагається сховатися за кордон шляхом ланцюжка рейсів, тому вирішували в останню хвилину. Білорусь і Росія - сіамські близнюки, два диктаторських режими, однаково діють", - сказав Фейгін.

Читайте також: Військові навчання Росії та Білорусі: Арестович пояснив, чи є загроза для України

Нагадаємо, раніше політолог, директор Інституту світової політики Євген Магда висловив думку, що затримання в Білорусі журналіста Романа Протасевича і його дівчини Софії Сапеги організувала Росія, щоб збільшити ворожнечу між режимом Олександра Лукашенка і країнами Заходу.

Джерело Україна 24 Теги