Білорусь переходить до дисидентства - політолог про спробу суїциду в залі суду

Опозиціонер Степан Латипов побоюється порушення справ проти своїх родичів

Білорусь переходить до дисидентства - політолог про спробу суїциду в залі суду

1 червня в Мінську почався судовий процес у справі опозиціонера Степана Латипова. Під час засідання суду він спробував перерізати собі горло. Російський політолог Дмитро Орєшкін в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" прокоментував цю ситуацію.

Читайте також: "Білоруси вийшли після зимової сплячки": нові подробиці протестів проти Лукашенка

Популярні відео

Свідки повідомили, що після перерви в засіданні Латипов став на лавку в клітці для підсудних, щоб не дотяглися конвоїри, і встромив собі в горло ручку. Перед цим він сказав: "ГУБОЗіК пообіцяв, якщо я не визнаю провину, будуть кримінальні справи проти рідних і сусідів". Лікарі ввели Латипова в штучну кому.

Дмитро Орєшкін вважає, що це показовий випадок, який говорить про перетворення білоруських опозиціонерів на дисидентів.

"Якщо говорити про моральний стан то, звичайно, це жах. Але якщо говорити про філософський підхід, то це означає відкат Білорусі до радянських часів, коли не було опозиції, а була дисидентура", - сказав Орєшкін.

Читайте також: Постріл собі в ногу — експерт висловився про санкції проти Білорусі

Нагадаємо, раніше в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" білоруський політолог Вадим Можейко розповів, що в Білорусі противники Олександра Лукашенка втрачають віру в те, що протестами можна кардинально змінити політичну ситуацію в країні.

Джерело Україна 24 Теги