Лукашенко перейшов усі можливі межі — експерт про затримання журналіста в Мінську

Радник Тіхановської заявив, що Лукашенко порушив міжнародні домовленості

Лукашенко перейшов усі можливі межі — експерт про затримання журналіста в Мінську

Всі, хто летять літаком над Білоруссю, не можуть відчувати себе в безпеці, заявив радник білоруської опозиціонерки Світлани Тіхановської Франтішек Вячорка в програмі "Реальна політика з Євгеном Кисельовим" на телеканалі "Україна 24". Так він прокоментував скандальне затримання колишнього головного редактора телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича.

"Літак вже у Вільнюсі, там (в аеропорту Вільнюса - ред.) були прем'єр, міністр закордонних справ. На жаль, не приїхали два пасажири — це Роман Протасевич і його дівчина. Їх затримали сьогодні в Мінську. Ми були з Романом на зв'язку з самого ранку, він ще в аеропорту говорив, що йому здається, що за ним стежать. Ми це серйозно не сприйняли, з друзями порадилися, що робити. А потім виявилося, що він не долетів до Вільнюса", — розповів він.

Читайте також: З авіакомпанією є проблеми — експерт про скандальне затримання журналіста в Білорусі

Популярні відео

Вячорка підкреслив, що президент Білорусі Олександр Лукашенко перейшов межі дозволеного.

"Звичайно, це була спланована спецоперація, Лукашенко послав ці військові літаки, щоб перехопити рейс, але я думаю, що зараз він повинен за це поплатитися. Це зловживання повітряним простором, це порушує всі міжнародні домовленості, Лукашенко просто використовував свою владу, щоб розправитися з журналістом, якого він не любить. Зараз він перейшов усі можливі межі, ми бачимо, що це питання не тільки безпеки Білорусі, але і всього регіону, Європи.

Ми очікуємо санкцій проти Лукашенка і його поплічників. Кожен, хто летить над Білоруссю зараз, не відчуватиме себе в безпеці. Лукашенко повинен нести особисту відповідальність, всі, хто брав у цьому участь, повинні бути притягнуті до відповідальності", — сказав він.

Читайте також: Акт повітряного піратства — журналіст висловився про скандальне затримання в Білорусі

Нагадаємо, в Білорусі 23 травня був посаджений літак, що летів з Афін до Вільнюса, під приводом того, що він може бути замінований. На борту перебував колишній головний редактор телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич, який внесений Мінськом до списку терористів і оголошений в міжнародний розшук. Після затримання профілі Протасевича в соцмережах були видалені на прохання його колег, які побоювалися за безпеку його співрозмовників з листування.

Джерело Україна 24 Теги