З авіакомпанією є проблеми — експерт про скандальне затримання журналіста в Білорусі

Ігор Тишкевич висловився про реакцію Литви на затримання Романа Протасевича

З авіакомпанією є проблеми — експерт про скандальне затримання журналіста в Білорусі

Білоруські спецслужби спеціально вибирали рейс і авіакомпанію перед тим, як затримати колишнього головного редактора телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича. Про це заявив в ефірі програми "Реальна політика з Євгеном Кисельовим" на телеканалі "Україна 24" експерт-міжнародник Ігор Тишкевич.

"Офіційний Вільнюс перебуває в ситуації гострого дипломатичного конфлікту, на літаку перебувала людина, яку підтримує литовський уряд, цілком логічна їх жорстка реакція. Очевидна робота спецслужб Білорусі. Причому це, швидше за все, не спонтанна акція, за Протасевичем, найімовірніше, стежили, оцінювали рейси, тому що обраний не тільки маршрут, але й авіакомпанія", — сказав він.

Читайте також: Акт повітряного піратства — журналіст висловився про скандальне затримання в Білорусі

Популярні відео

Тишкевич вказав на нюанс з офіційною реєстрацією авіакомпанії Ryanair, літак якої змусили сісти в Білорусі.

"Лоукостери начебто мають той же статус, що національні авіакомпанії, але якщо пілот національної авіакомпанії може говорити про поширення законів своєї країни на територію літака, то у випадку з Ryanair проблем більше, лоукостер має реєстрацію відразу в декількох точках", — сказав він.

Читайте також: Потрібні жорсткі санкції — "слуга народу" про скандал у Білорусі

Нагадаємо, в Білорусі був посаджений літак, що летів з Афін до Вільнюса, під приводом того, що він може бути замінований. На борту був колишній головний редактор телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич, який внесений Мінськом до списку терористів і оголошений в міжнародний розшук. Після затримання профілі Протасевича в соцмережах були видалені на прохання його колег, які побоювалися за безпеку його співрозмовників з листування.

Джерело Україна 24 Теги