Потрібні жорсткі санкції — "слуга народу" про скандал у Білорусі

Ірина Верещук розповіла, як потрібно реагувати Україні на примусову посадку літака з журналістом у Мінську

Потрібні жорсткі санкції — "слуга народу" про скандал у Білорусі

Україна повинна застосувати до Білорусі найжорстокіші санкції через скандальне затримання колишнього головного редактора телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича. Про це заявила заступниця голови фракції "Слуга народу" Ірина Верещук у програмі "Україна з Тиграном Мартиросяном" на телеканалі "Україна 24".

"Думаю, нам потрібно трохи почекати, подивитися, як розвиватимуться події, але те, що це безпрецедентно — так. Коли ми говоримо про ХІХ століття — звичайно, в міжнародному праві були випадки, коли таке траплялося.

Якщо пам'ятаєте, 2013 року в Австрії був посаджений літак президента Болівії Ево Моралеса, який летів з Москви до себе. Тоді Франція і Португалія забрали свої ліцензії та призупинили, вони думали, що на борту перебуває пан Сноуден, який переховувався від США. Але так не сталося, вибачення були принесені", — нагадала вона.

Читайте також: Акт повітряного піратства — журналіст висловився про скандальне затримання в Білорусі

Популярні відео

За словами Верещук, поки що подія скидається на спецоперацію білоруських спецслужб.

"Але в цьому випадку все виглядає по-іншому. Якщо буде доведено, що повідомлення про мінування літака було помилковим, і що це спецоперація (а виглядає так, що це спецоперація), санкції повинні бути суворими", — заявила вона.

Нагадаємо, в Білорусі був посаджений літак, що летів з Афін до Вільнюса, під приводом того, що він може бути замінований. На борту був колишній головний редактор телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич, який внесений Мінськом до списку терористів і оголошений в міжнародний розшук.

Джерело Україна 24 Теги