Пілотів змусили сісти — політик про затримання опозиційного журналіста в Білорусі

Юрій Губаревич заявив, що білоруські спецслужби провели спецоперацію

Пілотів змусили сісти — політик про затримання опозиційного журналіста в Білорусі

У Білорусі екстрено посадили літак, що летів з Афін до Вільнюса, на борту якого перебував колишній головний редактор телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич. Він внесений Мінськом до списку терористів і оголошений в міжнародний розшук. Ситуацію прокоментував голова білоруського руху "За Свабоду", член Координаційної Ради Юрій Губаревич у програмі "Сьогодні Новини" на телеканалі "Україна 24".

"Я думаю, на жаль, він (Протасевич — ред.) перебуває в руках білоруських спецслужб. Вся ось ця операція з посадкою літака в Мінську якраз і мала на меті затримання Романа Протасевича, оскільки видно по слідах радара і на платформах, які відстежують переміщення літака, що до Вільнюса залишалося летіти зовсім небагато, і посадка в Мінську нічим іншим, як примусом пілотів, не обґрунтована", — сказав він.

Читайте також: Більмо на оці влади — в Білорусі розповіли про репресії проти опозиційного ЗМІ

Популярні відео

За словами політика, білоруська влада могли використовувати винищувач, щоб змусити пілотів сісти.

"Це безпрецедентна ситуація як стосовно Протасевича, так і пасажирів, життя яких було поставлене під загрозу. Ті ж офіційні канали Лукашенка повідомляють, що в небо був піднятий винищувач, ймовірно, для того, щоб супроводжувати літак на місце посадки, і не виключено, що ця посадка була вимушеною для пілотів, яким набагато простіше було прийняти рішення посадити літак у Вільнюсі", — сказав він.

Читайте також: У Білорусі пояснили, чому проти Лукашенка більше не протестують

Додамо, низка джерел повідомляє, що причиною посадки літака в Мінську нібито було повідомлення про його замінування. Канал NEXTA активно висвітлював протести в Білорусі після виборів президента в серпні 2020 року.

Джерело Україна 24 Теги