Кремль дуже боїться — журналіст розповів, від чого залежить майбутнє режиму Путіна

Іван Яковина розповів, чого очікує Росія від зустрічі Байдена з Путіним

Кремль дуже боїться — журналіст розповів, від чого залежить майбутнє режиму Путіна

Майбутнє режиму Володимира Путіна в Росії залежить від зустрічі глави РФ з президентом США Джо Байденом, заявив журналіст Іван Яковина у програмі "Світогляд Сьогодні" на телеканалі "Україна 24".

"Я припускаю, що позиція американців приблизно така: давайте Байден і Путін зустрінуться віч-на-віч і поговорять, ми ж не знаємо, що вони там вирішать, а за підсумками цієї зустрічі приймемо рішення, знімати санкції чи вводити нові. Знайдуть якесь рішення проблем — з радістю скасуємо санкції, а щоб зараз вас не дратувати, не будемо вводити санкції щодо "Північного потоку-2".

Звучить це досить розумно і примирливо, але росіяни однак не вірять і чекають підступу. Лавров хоче спочатку домовитися з Блінкеном про зняття хоча б частини санкцій, щоб Путін після зустрічі з Байденом гарантовано міг оголосити, що не дарма з'їздив на зустріч. Кремль дуже боїться, що Байден на переговорах з Путіним виставить Путіну нездійсненні умови, наприклад, деокупацію Криму або звільнення Навального, а після відмови Байден може впаяти ще один пакет жорстких санкцій проти Росії", — сказав він.

Читайте також: Якщо Путін і Байден домовляться: Ілларіонов розповів, що чекає на Україну

Популярні відео

Яковина пояснив, чого чекає Путін від зустрічі з американським президентом.

"Перед виборами до Держдуми Путіну потрібні гучні дипломатичні перемоги, а зовсім не принизлива публічна порка з трансляцією на весь світ. Тому переговори йдуть досить складно, американці не готові гарантувати зняття санкцій, Путін не може погодитися на американські вимоги. Думаю, що саміт все одно відбудеться, без нього американці, за їх власними законами, на початку червня будуть зобов'язані ввести проти Росії дуже жорсткі санкції, діалог з Байденом — це єдиний для Росії шанс уникнути санкцій.

Путін помилково вважає Байдена маразматиком і старим дурнем, а себе найбільшим правителем. Тому він, напевно, хоча б спробує зустрітися з американським президентом та намагатиметься його переграти й переконати скасувати санкції. Майбутнє російського режиму залежить від того, чи зможуть Путін і Байден домовитися про зустріч, від результатів цієї зустрічі", — сказав він.

Раніше російський політолог Андрій Піонтковський розповів про важливий нюанс зустрічі Путіна і Байдена.

Джерело Україна 24 Теги