"Північний потік-2" може не почати роботу — журналіст назвав три ознаки

Іван Яковина розповів, чим загрожує Україні російський газопровід

"Північний потік-2" може не почати роботу — журналіст назвав три ознаки

Російський газопровід "Північний потік 2" небезпечний для України — про це заявив журналіст Іван Яковина у програмі "Світогляд Сьогодні" на телеканалі "Україна 24".

"Поточного тижня американське видання Axios написало, що адміністрація Байдена не збирається вводити жорсткі санкції проти оператора газопроводу" Північний потік-2 "компанії Nord Stream-2 і її директора Матіоса Варнінга. За даними видання, адміністрація визнає, що компанія і цей Варнінг займаються діяльністю, за яку повинні бути покарані, але однак не буде накладати санкції, щоб не псувати відносини з Німеччиною.

Для України це погані новини, оскільки запуск газопроводу дасть Володимиру Путіну потужний важіль економічного тиску на Україну, а також позбавить Київ приблизно 3 млрд доларів прибутку за транзит газу щорічно. Крім того, запуск газопроводу розв'яже Москві руки для нових військових авантюр, оскільки вона не буде побоюватися зривів поставок пального до Європи в разі початку нової війни", — сказав він.

Читайте також: Разумков про поступку США Росії: робитимемо все, щоб проєкт не був завершений

Популярні відео

Журналіст назвав ознаки, з яких можна зробити висновок, що газопровід працювати не буде.

"Але треба зазначити кілька важливих моментів. Перше — інформація поки не підтверджена, Axios всього лише посилається на свої джерела. Друге — відмови від санкцій поки ще теж немає. Третє і головне — газопровід може бути зупинений і без американських санкцій. Річ у тому, що у вересні в Німеччині відбудуться вибори в Бундестаг, очікується, що переможе Партія зелених, які завжди виступали проти газопроводів, і що вони обов'язково газопровід зупинять. Ситуація така — якщо до вересня "Північний потік-2" не добудують і не запустять в експлуатацію, то майже напевно в найближчі кілька років він працювати не буде", — сказав він.

Читайте також: Поразка України - експерт оцінив рішення США щодо "Північного потоку-2"

Нагадаємо, Сполучені Штати підтвердили, що не оголошуватимуть санкції проти компанії-оператора "Північного потоку-2" Nord Stream 2 AG і її керівника. У поясненні такого кроку зазначається, що відмова від санкцій "відповідає національним інтересам" США.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що добудова російського газопроводу "Північний потік-2" буде поразкою американської дипломатії.

Джерело Україна 24 Теги