Конфлікт в Ізраїлі може вийти на новий рівень: озвучено тривожний прогноз

Експерт також оцінив можливості ООН у врегулюванні конфлікту

Конфлікт в Ізраїлі може вийти на новий рівень: озвучено тривожний прогноз

Конфлікт в Ізраїлі, де загострилося протистояння між євреями та палестинцями, може набути міжнародного характеру.

Про це в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" розповів виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

"Якщо ця ескалація обмежиться лише нанесенням повітряних ударів, і сторони зрештою почнуть вести переговори, стануть говорити про деескалацію, то особливих відмінностей від попередніх криз я не бачу. Але очевидно, що на сьогоднішній момент ізраїльтяни справді готуються до наземної операції, і в такому випадку ситуація дійсно може розгортатися абсолютно непередбачувано", - зазначив він.

Читайте також: Араби гинуть від своїх же ракет: ізраїльський журналіст розповів про обстановку

Популярні відео

За словами експерта, одна з причин конфлікту мечеть Аль Акса – "дуже дратівлива ситуація не тільки для палестинців, а взагалі для всього мусульманського світу", тому можна очікувати розгортання конфлікту на інших територіях. Він додав, що "криза набуває міжнародного характеру, і вона не є лише локальним конфліктом у секторі Гази".

Читайте також: "Це смішно": в Ізраїлі відповіли на звинувачення з боку Вірменії

Семиволос скептично оцінює можливості ООН вплинути на ситуацію на Близькому Сході:

"Я не очікую від Радбезу ООН якихось серйозних рішень, оскільки для того щоб зупинити ескалацію, необхідна сила, яка може це зробити. Власне, Радбез ООН не має такої сили. Щобільше, я більш ніж упевнений, що на будь-яку резолюцію буде накладено вето. Отже, ефективність Радбезу ООН буде нульова".

Фото: Reuters

Раніше лікар Борис Бріль в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про ситуацію в Ізраїлі, де тривають ракетні обстріли з боку сектора Гази.

Джерело Україна 24 Теги