Боєприпасів достатньо: міністр відповів "Україна 24" щодо резонансної теми

"Щоб перейти на калібр 155, потрібно замінити всю артилерію цього калібру в усіх Збройних силах", - зазначив Таран

Боєприпасів достатньо: міністр відповів "Україна 24" щодо резонансної теми

Голова Міністерства оборони Андрій Таран на форумі «Україна 30» у Києві відповів журналістці телеканалу «Україна 24» на запитання про доцільність будівництва в Україні заводу з виробництва боєприпасів 152-го калібру.

Питання журналістки телеканалу «Україна 24»: «Що заважає Україні виготовляти свої боєприпаси, зокрема 152-го калібру, які потрібні для нашої армії зараз. Їх виготовляють лише в Болгарії, однак ми знаємо, що всі вже перейшли на 155-й калібр, зокрема у відкритих джерелах ціни на боєприпаси досить різні: 500 доларів для танків, 200-300 доларів для РПГ тощо. У Грузії свій завод побудували за два роки, у Туреччині за один рік. Чому Україна не будує свій завод, який би виробляв потрібні снаряди, або не переходить на інший калібр?»

Андрій Таран: «По-перше, це питання не до Міністерства оборони, тому що у нас є така структура – Мінстратегпром, яку очолює віцепрем’єр, пан Уруський. Питання розвитку військово-промислового комплексу, виробництва боєприпасів зокрема – це його питання. По-друге, на теперішній час у нас є достатня кількість боєприпасів 152-го калібру. Щоб перейти на калібр 155, потрібно замінити всю артилерію цього калібру у всіх Збройних силах, а потім вже розмовляти про перехід на снаряди 155 калібру. Тому якщо у нас вся артилерія калібру 152, то ви розумієте, скільки коштів потрібно… Ідеться не про будівництво заводу для виробництва снарядів калібру 155, а про заміну всієї артилерії калібру 152 міліметри – які це кошти і де їх взяти. Ми виходимо з того оборонного бюджету, який у нас є. Ну і головне – у нас достатньо боєприпасів калібру 152, щоб нанести відповідну відсіч збройній агресії. Ми проводимо певну роботу для, по-перше, оновлення, по-друге, поновлення наших запасів, щоб запаси дозволяли нам виконувати бойові завдання».

Читайте також: Небезпечних сценаріїв дуже багато - генерал сказав, звідки чекати удару Росії

Популярні відео

Додаткове запитання журналістки: «Будівництво ж заводу можна зробити не лише, якщо переводити все на 155-й калібр, якщо у нас є потреба у 152-му».

Андрій Таран: «Так у нас поки що немає. У нас артилерія – 155-й калібр. От коли буде потреба, будемо розмовляти. До речі, було багато дискусій, зокрема в ЗМІ, стосовно того, чи треба нам закуповувати «Дана 2М» чеського виробництва і чом ми замість того, щоб створювати власну гаубицю 155 калібру, закуповуємо «Дану». Тут кілька площин, коли ми приймали рішення. По-перше, якщо порівняти «Дану» з тими зразками артилерійського озброєння, яке є у нас на теперішній час на озброєнні – це те саме, що порівнювати «Жигулі» і Mercedes. «Дана» виходить на позицію, визначає своє місце положення, робить топогеодезичну прив’язку, вводяться координати цілі, вона здійснює стрільбу, вражає ціль, іде з позиції, а наші зразки артилерії, які є на озброєнні, лише закінчують топогеодезичну прив’язку».

Читайте також: Гармаш розповів про цинічний вчинок Росії на переговорах щодо Донбасу

Раніше радник української делегації в ТКГ щодо Донбасу Олексій Арестович розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", що Росія впродовж 10 років атакуватиме Україну чотирма силами.

Джерело Україна 24 Теги