Адвокат про підозру Медведчуку в держзраді: є дуже багато питань

Як зазначив юрист, з моменту вручення підозри особи вважаються притягнутими до відповідальності

Адвокат про підозру Медведчуку в держзраді: є дуже багато питань

Адвокат Віталій Титич в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" прокоментував сьогоднішній юридичний статус народних депутатів від ОПЗЖ Віктора Медведчука і Тараса Козака, яких підозрюють у державній зраді.

"Повідомлення про підозру - це вже юридично є притягнення особи до кримінальної відповідальності. З огляду на те, що це анонсувала генеральна прокурорка, і депутати є спеціальним суб'єктом за Кримінальним кодексом, це її прямі повноваження - підписати таку підозру і вручити. Можна припустити, що вимоги до процедури виконані. Тому в принципі ці вказані "особи М. і К." (Медведчук і Козак – ред.) з моменту вручення підозри вважаються притягнутими до кримінальної відповідальності", - сказав він.

Читайте також: Обшуки у Медведчука: ексклюзивні подробиці від "Україна 24"

Популярні відео

Щодо можливого рішення суду і вироку в цій справі, адвокат зазначив, що "тут вже є дуже багато питань".

"Не треба бути юристом, щоб розуміти усі складнощі, які пов'язані з соціально-політичними обставинами в нашій країні, з об'єктивними обставинами, як дисфункція правоохоронних органів і судів", - пояснив Титич.

За словами адвоката, щоб коментувати предметно, "треба бачити цю підозру, розуміти обсяг обвинувачення, який інкримінується вказаній особі, відповідно, оцінювати їх на предмет 111 статті (державна зрада - ред.)". Він нагадав, що держзрада – це "діяння, умисно вчинені громадянином України на шкоду суверенітету, недоторканості, обороноздатності, державній економічній чи інформаційній безпеці України".

Читайте також: Недоторканих у нас немає – в "Слузі народу" відреагували на підозру Медведчуку

Нагадаємо, на своїй сторінці у Facebook генеральна прокурорка Ірина Венедіктова написала, що "поставила свій підпис на повідомленнях про підозру двом народним депутатам українського парламенту – М і К".

Політолог Володимир Фесенко в ефірі телеканалу "Україна 24" пояснив рішення Офісу генпрокурора повідомити про підозру в держзраді двом нардепам Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку.