Українська влада опинилася на одному рівні з путінською — Ляшко про скандал із суддею

Олег Ляшко заявив, що викрадення судді Чауса - це злочин влади

Українська влада опинилася на одному рівні з путінською — Ляшко про скандал із суддею

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко вважає, що до викрадення скандального судді Чауса в Молдові причетна українська влада. Про це він заявив в програмі "Час Голованова" на телеканалі "Україна 24".

"Де Чаус — потрібно запитати у тих, хто його викрав. А хто його викрав, молдовські правоохоронці вже все встановили. Вони повністю провели розслідування. П'ятнадцять громадян України брали участь у викраденні Чауса. Половина з них — це діючі співробітники військової розвідки, Міністерства оборони України. Команди військовій розвідці можуть віддавати тільки з найвищих кабінетів. До того ж, вони ще домовилися, що під своїми документами поїхали. Вони такі Пінкертони, що з машини, в якій викрадали Чауса, не зняли трекер GPS. Навіть наші брати молдовани за два тижні розкрили цей злочин.

Якщо до цього непричетна українська влада, у мене питання: а чому молдовани, які відправили запит через Інтерпол і назвали поіменно... Виходить так, або вони обманюють, або до цього причетна українська влада. Якщо вони непричетні, чому чинні співробітники в цьому брали участь", — сказав він.

Читайте також: Чаус не ніс загрози — журналіст озвучив цікаву версію викрадення скандального судді

Популярні відео

Ляшко впевнений, що справа Чауса — це небезпечний прецедент для громадян України.

"Насправді, це злочин. Викрадення Чауса, безвідносно хабарництва, хто він і що він, — не було ніякої раціональної необхідності його викрадати. Через два тижні після викрадення молдовський суд повинен був відмовити в наданні притулку. НАБУ розслідує справу проти Чауса, його б екстрадували та він би постав перед судом. Але його викрали. Понад місяць Чаус десь утримується, де він - невідомо.

До цього причетна українська влада, і це поставило нас на один рівень з Путіним і путінською Росією, це російські спецслужби так роблять: труять опонентів "Новачком", викрадають, убивають, переслідують. Українська влада відрізнялася від російської влади тим, що не скоювала таких злочинів, а тепер вона нічим не відрізняється від російської влади. Ніхто не застрахований від того, що його на вулиці не викрадуть, мішок на голову і в посадку вивезуть, або вб'ють, або місяцями будуть тримати. Тому потрібно порушувати справу про вбивство, тому що якщо людини немає понад місяць і немає слідів — це вбивство. На місці Чауса може опинитися будь-хто", — заявив він.

Читайте також: Заносять гроші у валізі: Ляшко різко висловився про корупцію у владі

Нагадаємо, Микола Чаус був суддею Дніпровського райсуду Києва. З 2016-му його звинуватили в отриманні хабаря в 150 тисяч доларів. Кошти суддя ховав в скляних банках, закопаних у дворі. Скориставшись недоторканністю судді, Чаус тоді уник арешту і втік до Молдови. Політичного притулку він там отримати не зміг. В Україні Чаусу загрожує до 12 років ув'язнення. Він був викрадений в Кишиневі 3 квітня.

Джерело Україна 24 Теги