Стратегія божевільного: провокації Росії в Чорному морі дали пояснення

Росіяни не поводяться в морі цивілізовано, вважає Павло Лакейчук

Стратегія божевільного: провокації Росії в Чорному морі дали пояснення

Росія застосовує до своїх супротивників "стратегію божевільного", щоб інші країни відмовлялися діяти в регіонах, де можливі непередбачувані кроки Кремля.

Про це заявив в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" керівник програм з безпеки центру глобалістики "Стратегія-21" Павло Лакейчук, коментуючи спроби кораблів РФ перешкодити спільним навчанням кораблів Держприкордонслужби України та берегової охорони США.

"Американці звикли до таких дій росіян, ця стратегія взята збройними силами, прикордонними військами та ФСБ Росії з радянських часів. Навіть двостороння угода про запобігання інцидентам у морі в 70-х роках, підписана СРСР і США, не призвела до того, що росіяни стали поводитися в морі цивілізовано", - сказав Лакейчук.

Читайте також: Росія не може впоратися — у Зеленського висловилися про серйозну проблему в Криму

Популярні відео

За його словами, в останні 5-10 років росіяни відновлюють цю стратегію.

"Я б її назвав "стратегією божевільного". Концепція полягає в тому, щоб створювати перешкоди для того, щоб інші держави-партнери просто відмовлялися діяти в тих регіонах, де відбуваються такі події, щоб запобігти інцидентам з такими непередбачуваними сусідами. Це відбувається не тільки в Чорному морі. Звичайно, буде нота протесту, заява Пентагону, але американці на такі вибрики росіян дивляться крізь пальці", - сказав експерт.

Читайте також: Це утопія: експерт викрив фейк Росії про воду для Криму

Нагадаємо, 8 травня в Чорному морі три російські кораблі намагалися перешкодити проведенню спільних навчань корабля Держприкордонслужби України "Григорій Куроп'ятников" з кораблем Hamilton берегової охорони США.

Генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що Росія влаштовує провокації проти України в радянському стилі.

Джерело Україна 24 Теги