Росія влаштувала Україні "радянську" провокацію - генерал про події в Чорному морі

Українські прикордонники змушені працювати в умовах, наближених до бойових, зазначив Ігор Романенко

Росія влаштувала Україні "радянську" провокацію - генерал про події в Чорному морі

Росія влаштовує провокації проти України в Чорному морі, використовуючи радянські методи.

Про це заявив в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" військовий експерт, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко, коментуючи спроби кораблів РФ перешкодити спільним навчанням кораблів Держприкордонслужби України та берегової охорони США.

"Росія успадковує такі підходи ще з радянських часів - найгірше, що вони взяли в цьому сенсі. І тому вони роблять провокації в повітрі, на воді, під водою, на суші. Прецеденти такі були, вони обмежують якісь райони в морі, начебто проводячи там навчання, насправді перешкоджаючи там пересуванню американського фрегата і нашого корабля берегової охорони. Крім того, вони хочуть сформувати нові райони, щоб заважати пересуванню і виконанню завдань зі спільних навчань між кораблем США й нашим кораблем, а також проводять маневрування кількох кораблів, які перешкоджають виконанню завдань", - зазначив Романенко.

Читайте також: Росія не може впоратися — у Зеленського висловилися про серйозну проблему в Криму

Популярні відео

Генерал нагадав про інцидент із захопленням українських кораблів у Керченській протоці.

"Такі дії російських кораблів - це своєрідна підготовка до можливих таранів, впливу і постійного тиску на керівництво України та Збройні сили на Чорному та Азовському морях. Щоб не відбувалося те, що відбувається, до нас у Чорне моря заходять американські кораблі. У травні ще повинні зайти два британські. Вони відпрацьовують завдання з країнами НАТО, нещодавно відпрацьовували з Туреччиною, а також з Грузією. Так що, незважаючи ні на що, наші прикордонники працюють в умовах, наближених до бойових", - зазначив генерал.

Читайте також: Це утопія: експерт викрив фейк Росії про воду для Криму

Нагадаємо, 8 травня в Чорному морі три російські кораблі намагалися перешкодити проведенню спільних навчань корабля Держприкордонслужби України "Григорій Куроп'ятников" з кораблем Hamilton берегової охорони США.

Джерело Україна 24 Теги