Ексміністр про візит держсекретаря США: Нас почули через 12 років

Володимир Огризко позитивно оцінив розвиток відносин України і США

Ексміністр про візит держсекретаря США: Нас почули через 12 років

Результати візиту в Україну держсекретаря США Ентоні Блінкена можуть бути значно серйознішими, ніж повідомляється на публіці. Про це розповів ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Безумовно, не все викладається в ефір, це зрозуміло. Це чутливі речі, особливо коли мова йде про безпекові питання. Деталі в таких випадках не розголошуються, і президент Зеленський про це натякнув. Зокрема, що обговорювалася тема важливого двостороннього документа з безпеки — очевидно, ніяких деталей жодна сторона оприлюднувати не буде, тому що, по-перше, ще рано, по-друге, в цьому зараз нема потреби.

Також я думаю, що не буде деталей, коли говорять про постачання Україні новітніх систем озброєння для протидії агресії Росії, і так далі. Є ціла низка питань, які зазвичай ніколи не будуть темами для публічних обговорень, особливо на етапі, коли вони ще опрацьовуються", — сказав він.

Читайте також: Байдена запросили в Україну: Зеленський і Блінкен відповіли на запитання "Україна 24"

Популярні відео

Огризко відповів на питання, чи означає дружня атмосфера зустрічі з жартами, що відносини США та України значно покращилися.

"Чи можемо ми уявити подібні жарти з Лавровим (главою МЗС Росії — ред.)? Думаю, що ні. Це насправді ознака того, що українсько-американські відносини зараз чи не найпродуктивніші, ніж за весь час української незалежності. Нарешті наші американські партнери зрозуміли, що ми не помилялися, коли говорили, що Росія — це загроза, країна, яка ламає встановлений режим міжнародного життя, і нам всім коли-небудь доведеться на це реагувати.

Раніше вважали, що ми перебільшуємо загрозу, а ми про це говорили ще у 2008-му. Минув час, сталася агресія проти Грузії, тепер проти України. Ось ціна того, що іноді нас не чують. Добре, що почули через 12 років", — сказав він.

Раніше народний депутат з фракції "Голос" Андрій Осадчук розповів подробиці зустрічі глав парламентських фракцій з делегацією з США.

Джерело Україна 24 Теги