Переговори щодо Донбасу: в українській делегації зробили важливу заяву

"Факт, що питання піднімалося обома сторонами, дозволяє сподіватися, що процес почне рухатися", - зазначив Гармаш

Переговори щодо Донбасу: в українській делегації зробили важливу заяву

Представник української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш в ефірі програми «Сьогодні Ввечері» на телеканалі «Україна 24» розповів, що в переговорах щодо Донбасу є передумови для обміну полоненими.

«Мені подобається формулювання «почалося узгодження списків військовополонених». Ці узгодження тривають уже не один рік, і говорити про те, що вони зараз починаються, це якийсь пропагандистський трюк. На останньому засіданні ТКГ висловлювалися ідеї, зокрема з боку російської делегації – віддати Україні тих чотирьох жінок, яких передбачалося ще наприкінці минулого року віддати Медведчуку, приватній особі. І тоді ця «угода» зірвалася, тому що пан Медведчук не уповноважений державою забирати будь-яких людей», - зазначив представник ТКГ.

Читайте також: Росія сама визнала участь у війні — політик про Мінські домовленості

Популярні відео

«Зараз ОРДЛО на пропозицію Росії заявили про те, що вони не готові до такого обміну. Ми пропонували також варіант обміну «9 на 9», і теж не отримали позитивної відповіді. Але сам факт, що питання піднімалося обома сторонами, дозволяє сподіватися, що процес почне рухатися, принаймні до передбачуваної зустрічі Путіна і Байдена. Вперше за всю мою роботу я побачив таку передумову», - додав Гармаш.

Читайте також: Час зазирати в очі скінчився: Арестович про ставлення Зеленського до Росії

Нагадаємо, глава Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що Україна в рамках обміну полоненими готова напередодні Великодня віддати п'ятьох осіб, проте "інша сторона" не реагує на цю пропозицію.

Раніше член української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", що Росія використовує обмін полоненими як інструмент тиску на Україну.

Джерело Україна 24 Теги