Питання безпеки: Піонтковський розповів, чим для США важлива Україна

Політолог пояснив, для чого США підтримують Україну в протистоянні з Росією

Питання безпеки: Піонтковський розповів, чим для США важлива Україна

Російський політолог Андрій Піонтковський пояснив, чому Україна важлива для США, коментуючи в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" візит держсекретаря США Ентоні Блінкена в Україну.

"Прихильники такого підходу (скептичного щодо співпраці з Україною — ред.) існують в Сполучених Штатах, яскравим їх виразником є колишній держсекретар Джон Керрі, в оптиці якого відносини з Росією як можливим потенційним союзником у майбутньому конфлікті з Китаєм важливіші, ніж проблеми України. Але ці погляди зараз в меншості у військово-політичному істеблішменті США. Блінкен якраз основний драйвер тієї самої unvawering, як вони у всіх документах підкреслюють, непохитної підтримки суверенітету і територіальної цілісності України", — сказав він.

Читайте також: Сильний сигнал: дипломат пояснив, чого Україні чекати від візиту держсекретаря США

Популярні відео

Піонтковський пояснив, що означає для світової спільноти й США агресія Росії.

"Річ у тому, що для Америки питання підтримки України — це не тільки симпатії до молодої демократії, що чинить опір тоталітарному режиму. Це питання безпеки США, тому що всі прекрасно розуміють, що якщо Путін зможе безкарно після 7 років переговорів продовжувати свою агресію, це буде крах системи європейської безпеки, це буде означати повний підрив довіри до США, і не тільки в Європі, але і в Індо-Тихоокеанському регіоні, де їм протистоять набагато могутніші супротивники, де вони зараз формують так званий Оборонний союз — Індія, Японія, Південна Корея, Австралія, інші держави, які чинять спротив експансії Китаю.

Успіх Путіна в новому етапі агресії проти України означатиме повне падіння Америки на Сході, такі речі розуміють дуже тонко. Китай не випадково всіляко підштовхує Росію до такого зіткнення з США. Якщо буде залишена Україна, вони відразу кинуться на Тайвань, це в США розуміють і тому рішучість підтримати Україну дуже тверда, і її явно висловив Блінкен", — сказав він.

Раніше журналіст Дмитро Гордон розповів, що статус особливого партнера США для України сьогодні важливіший членства в НАТО.

Джерело Україна 24 Теги