Байдена запросили в Україну: Зеленський і Блінкен відповіли на запитання "Україна 24"

"Я вірю в те, що ця зустріч буде, вона важлива для обох наших країн", - сказав Зеленський

Байдена запросили в Україну: Зеленський і Блінкен відповіли на запитання "Україна 24"

Під час брифінгу президента України Володимира Зеленського та державного секретаря США Ентоні Блінкена журналістка телеканалу «Україна 24» поставила перше запитання: «Володимире Олександровичу, яким чином ми будемо поглиблювати військову співпрацю зі США, чи обговорювали ви це питання з державним секретарем Блінкеном? І друге питання: чи обговорювали ви можливість зустрітися з Джо Байденом, оскільки всім відомо, що на такій зустрічі Україна давно наполягає і прагне її?»

Володимир Зеленський: «Дякую за запитання, це були одразу два запитання. Почнемо з другої частини, я в принципі тезисно про це сказав на самому початку. Так, я запросив президента США з офіційним візитом приїхати в Україну цього року, у рік 30-річчя нашої Незалежності. Не знаю, в якому форматі може відбутися ця зустріч. Зараз запрошення від нашої країни президент США отримав. Я вірю в те, що ця зустріч буде, вона важлива для обох наших країн. Що стосується військової та фінансової підтримки США України. По-перше, вона вже відбувається, збільшується фінансова і військова підтримка. Окремо ми поговорили про формат фундаментальної підтримки. Ми говорили про питання альянсу і ймовірної двосторонньої дуже серйозної угоди, але це питання майбутнього, зараз рано говорити про деталі. Також ми обговорили детально питання безпеки в Чорноморському та Азовському регіонах. Ми бачимо підтримку в ці складні часи нашої країни, нашого народу, наших людей. Це дуже важливо, щоб наші люди відчували підтримку наших партнерів».

Читайте також: Ексрадник Путіна розповів, як США можуть підтримати Україну військами

Популярні відео

Ентоні Блінкен: «Дякую, дуже добре, два запитання. Як президент сказав, ми обговорили детально підтримку, яку ми надаємо Україні, щоб вона посилила свій захист і безпеку – ми активно працюємо над цими питаннями. Я вдячний за запрошення, яке я передам президенту Байдену, як тільки повернуся в США. Ми мали з вами гарну дискусію, ми знайдемо час, коли ми зможемо приїхати до України й провести тут час. Я говорив про те, що у нас є виклики, які стосуються COVID-19, тому досить складно приїжджати з візитами».

Читайте також: Економіка Росії обвалиться за кілька місяців — журналіст про санкції США

Державний секретар США Ентоні Блінкен 6 травня перебуває з офіційним візитом у Києві.

 

Джерело Україна 24 Теги