Україна готова ввести паспорти вакцинації: деталі від міністра

"Ми технічно готові до введення паспортів вакцинації", - зазначив Немчінов

Україна готова ввести паспорти вакцинації: деталі від міністра

Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов в ефірі програми «Сьогодні День» на телеканалі «Україна 24» розповів про готовність України до впровадження паспортів вакцинації.

«Щодо паспортів вакцинації або імунних паспортів, ми технічно готові до їх запровадження. Ми чекаємо рішення ЄС, щоб повністю синхронізуватися з ними. Ми готові це робити як у вигляді електронних документів, так і у вигляді QR-кодів, паперових тощо. В цьому випадку, завдяки тому що Міністерство інформаційної трансформації спільно з МОЗ напрацювало спільну базу, ми можемо робити це як у форматі паспортів вакцинації, так і імунних паспортів. Чому це важливо – тому що в другому варіанті враховується наявність антитіл в людини протягом певного періоду після того, як вона успішно подолала COVID-19», - зазначив міністр.

Читайте також: Вакцина не врятує: лікар розповів про нові штами коронавірусу 

Популярні відео

Він також розповів, скільки треба часу, щоб запровадити паспорти вакцинації після того, як рішення вже буде прийняте.

«Залежно від того, коли рішення буде ухвалено, нам потрібен дуже короткий період, тому що функціонал повністю готовий, за інформацією нашого колеги Федорова, віцепрем’єра з питань цифрової трансформації», - заявив Немчінов.  

Читайте також: Симптоми COVID-19 змінилися — лікарка назвала нові скарги пацієнтів

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" спрогнозував спалах коронавірусу після травневих свят.

Джерело Україна 24 Теги