Крим перетвориться на "чемодан без ручки" - в МЗС сказали, що Україна готує Росії

Один тільки "Нафтогаз" висунув Росії претензії через анексію Криму на 4,5 млрд доларів

Крим перетвориться на "чемодан без ручки" - в МЗС сказали, що Україна готує Росії

Україна ініціювала багатомільярдні судові позови проти Росії, щоб анексований Крим став для Кремля "валізою без ручки".

Про це розповів у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" заступник глави МЗС України Євген Єнін.

"Ще у 2014 році, коли окупаційна влада Криму почала фактично віджимати власність українських підприємств, Міністерство закордонних справ сформулювало юридичну позицію, відповідно до якої угода між урядом України та Російською Федерацією про взаємний захист інвестицій може бути дієвим інструментом повернення або компенсації втрачених активів, і міністерство закликало активно використовувати цей механізм. Зокрема, Міністерство закордонних справ зайшло третьою стороною в значну кількість комерційних арбітражів, на сьогодні існує понад дюжина відповідних процесів, вони перебувають на різних стадіях", - розповів заступник міністра.

Читайте також: У Зеленського розповіли про втрати України від окупації Криму

Популярні відео

За його словами, найамбітніші процеси ініціювала НАК "Нафтогаз" - "там сума претензій сягає 4,5 млрд доларів".

"Є й інші процеси, де суми нарахованих збитків налічують сотні мільйонів доларів. Безумовно, російська сторона займає свою звичну позицію - максимальне затягування всіх юридичних процесів. Проте подальші процеси оскарження рішень у касації не зупиняють рішень апеляційної інстанції, і за великим рахунком все це призводить до того, що за всі ці зволікання заплатить російський платник податків. Наше завдання - щоб Крим перетворився на "чемодан без ручки" для Росії, підвищуючи таким чином ціну російської агресії. Цей день настане", - зазначив Єнін.

Читайте також: Бутерброд доведеться повернути не надкушеним – Кулеба відповів на відомі слова Навального

Раніше заступник глави МЗС Євген Єнін в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про судовий позов проти Росії у справі скіфського золота.

Джерело Україна 24 Теги