Не можна повторювати помилку Придністров'я - генерал про проблему на Донбасі

Проросійські бойовики продовжують мінування Донбасу, не можна дозволити, щоб Росія уникнула відповідальності, вважає Ігор Романенко

Не можна повторювати помилку Придністров'я - генерал про проблему на Донбасі

Проросійські бойовики на окупованих територіях продовжують порушувати домовленості про припинення вогню і мінують дороги та поля. 28 квітня безпілотник наглядової місії виявив близько 1350 протипіхотних мін на двох полях поблизу Донецька.

Військовий експерт, генерал-лейтенант Ігор Романенко в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24" розповів, що розмінування потребує дуже багато часу і фінансів.

Популярні відео

"У військових саперів є такі критерії, що одна година, рік мінування в районі проведення бойових дій вимагає в чотири рази більше часу, щоб розміновувати цю площу. Тобто можна порахувати, якщо у нас 8 років війни, скільки потрібно буде часу для українських саперів. Це дуже складна військова робота, специфічна. Це вимагає сотень мільйонів гривень, питання в тому, що якщо повторити помилку, яка була в Придністров'ї, і погодитися на переговори з сепаратистами, то росіяни знімають з себе всю відповідальність, стають третьою стороною і надають "миротворчу" допомогу. Це знімає також фінансову відповідальність, тому не можна робити такі помилки", - сказав Романенко.

Читайте також: Євросоюз змінив ставлення до Путіна: журналіст пояснив, що чекає на Росію

Також експерт нагадав, що Росія відвела свої війська на невелику відстань.

"Незважаючи на те, що росіяни відводять війська, незважаючи на заяви керівництва Росії, не кажучи вже про так званих лідерів так званих республік - вони продовжують збройні дії на лінії зіткнення. Це дуже небезпечно, тим більше, що ми бачимо, що війська відведені недалеко, за оцінками експертів, від доби до тижня потрібно, щоб все повернути на свої місця і почати бойові дії", - сказав Романенко.

Читайте також: Росія може втратити основні доходи - дипломат про важливий крок Європи

Нагадаємо, раніше перший президент, голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук в ефірі програми "Реальна політика з Євгеном Кисельовим" на телеканалі "Україна 24" заявив, що Росія продовжує розглядати Україну виключно в системі своїх стратегічних інтересів.

Джерело Україна 24 Теги