Українці стають біднішими: економіст порівняв ситуацію з 90-ми

Економіст Андрій Новак розповів, що відбуватиметься з цінами

Українці стають біднішими: економіст порівняв ситуацію з 90-ми

Що буде з цінами на продукти найближчим часом, розповів економіст Андрій Новак в програмі "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24".

"Дешевшатимуть тільки сезонні продукти, збір яких скоро почнеться. Якась частка овочевої групи, якась фруктової, і все. На м'ясо, борошно знижуватися не будуть через зростання собівартості, через зростання цін на енергоносії. І енергоносії, як ви бачите, ростуть не на 1-2%, зростання під 20-30% за короткий період, за рік", — сказав він.

Читайте також: Економіст розповів, що буде з доходами українців: є невтішні дані

Популярні відео

За словами експерта, теперішня ситуація економічно нагадує 90-ті роки.

"Номінально у нас йде зростання середньої зарплати та мінімальної, але порівнювати потрібно тільки динаміку зарплат і цін. Динаміка зарплат — це лічені відсотки зростання, а динаміка цін — десятки відсотків. Це означає, що купівельна спроможність знижується, ми можемо за номінально великі суми купити менше товарів і послуг. Ми схожу історію проходили в 90-х, коли номінально всі були мільйонерами, але купити за ті мільйони могли все менше і менше.

Сподіваюся, що часи гіперінфляції в Україну не повернуться, але схожий процес відбувається: купівельна спроможність падає і структура споживання українців стає все біднішою. Збільшується частка комунальних платежів, ростуть витрати на транспорт, обов'язкові витрати зростають, на все інше залишається мізер. Не може бути високих соціальних стандартів при поганій економіці", — сказав він.

Раніше економіст Ярослав Жаліло розповів, як тривалі травневі вихідні впливають на економіку країни.

Джерело Україна 24 Теги