Є всі підстави — експерт про важливий етап для України на шляху в НАТО

Сергій Джердж розповів, чи можуть Україні відмовити в Плані дій щодо членства через війну на Донбасі

Є всі підстави — експерт про важливий етап для України на шляху в НАТО

Президент України Володимир Зеленський вирушив до Польщі, де проходить зустріч польським президентом Анджеєм Дудою і лідерами інших країн. Чи може цей візит наблизити Україну до НАТО, розповів голова громадської ліги "Україна — НАТО" Сергій Джердж в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Ми провели велику роботу в попередні роки, і в принципі, є всі підстави сподіватися на План дій щодо членства в НАТО як документ, який дасть можливість в перспективі отримати членство. Погоджуючись на ПДЧ, Україна і члени НАТО розуміють, що ці дії закінчаться повноцінним членством, тобто це вже великий крок для країн. Ми сподіваємося, що на саміті (НАТО у червні — ред.) буде розглянуто питання про надання Грузії ПДЧ, і було б добре, якби разом з цим дали б ПДЧ і Україні", — сказав він.

Читайте також: В основі "русский мир": експерт розповів, як спецслужби Росії вербують українців

Популярні відео

Експерт спростував думку про те, що ПДЧ неможливо отримати, якщо в країні йде війна.

"Я думаю, це неправда, тому що немає жодного документа НАТО, який би про це говорив. І об'єктивно зрозуміло, що НАТО — це організація про мир і безпеку. У даному випадку російсько-українську війну не ми починали, ми є жертвами. Ставити це як ще одну перешкоду для членства в НАТО неетично. Об'єктивних причин, чому Україна не може вступити в НАТО, немає, хоча суб'єктивно деякі країни хотіли б зберегти позитивний статус відносин з Росією", — сказав він.

Раніше експрем'єр-міністр Володимир Гройсман висловився про можливу зустріч президента України Володимира Зеленського і президента РФ Володимира Путіна.

Джерело Україна 24 Теги