Кравчук пояснив політику Росії щодо України: говорив про це ще з Єльциним

Перший президент констатував, що Росія не відмовляється від вирішення питань силою

Кравчук пояснив політику Росії щодо України: говорив про це ще з Єльциним

Перший президент, голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук в ефірі програми "Реальна політика з Євгеном Кисельовим" на телеканалі "Україна 24" заявив, що Росія продовжує розглядати Україну виключно в системі своїх стратегічних інтересів.

"Потрібно розуміти так, що це іде гра, політична гра навколо одного важливого моменту в політиці Росії. Я хочу сформулювати одне дуже важливе положення, яке я обговорював ще з Борисом Єльциним. Він попросив мене послухати один документ, який він буде виносити на затвердження Федеральних зборів Росії. Цей документ називався "Основи зовнішньої політики Росії". В одному з перших пунктів значилось таке: Україна була, є і буде в системі стратегічних інтересів Росії. Я був здивований і кажу, що в Біловезьких угодах позначено, що ми рівні держави, що кожна буде незалежною суверенною. Він каже: це так записано, але історія в нас дуже непроста, були плюси і мінуси, але більше було того, що ми були десь єдині тривалий час", - сказав він.

Читайте також: Кравчук розповів, як взяти Путіна за "місце, яке болить"

Популярні відео

За словами Кравчука, можна пропонувати "будь-які формати, схеми і на рівні Україна-Росія, і за участю європейських держав, але поки не буде змінена зовнішня політика Росії і концептуально Росія не відмовиться від вирішення будь-яких питань тільки силою, а не з дотриманням норм міжнародного права, ми успіху не будемо мати.

"Тому я вважаю, що сьогоднішній день, день, коли я бачу, як Європа починає краще бачити, як ЄС і США сходяться на спільних позиціях щодо України і не тільки – на цій підставі я можу говорити про важливий висновок: позитивні впливи і рішення на Заході на боці України. Щодня є якийсь приклад. Якщо все зібрати в одну позицію, то все це означає – попередження Росії, що не можна безкарно розв'язувати конфлікти і думати, що хтось повірить, що справді демократичні сили будують Росію", - зазначив перший президент.

Раніше перший президент Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи можлива відмова від "мінського" формату на переговорах щодо Донбасу.

Джерело Україна 24 Теги