Імпорт електроенергії з Росії: депутат назвав загрозу

Валентин Наливайченко розповів, що необхідно зробити українській владі найближчим часом

Імпорт електроенергії з Росії: депутат назвав загрозу

Україна нарощує імпорт електроенергії з Росії та Білорусі. За даними "Укренерго", чотири компанії зарезервували потужності для покупки електроенергії на травень. Ситуацію прокоментував у програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" народний депутат з фракції "Батьківщина" Валентин Наливайченко.

"Такого не повинно бути, це суперечить і національним інтересам, і інтересам безпеки. Саме тому ми ще два тижні тому прийняли в парламенті закон, яким забороняється імпорт електрики з країни-агресора РФ. Далі голова ВР підписав законопроєкт і направив президенту. Я дуже сподіваюсь, що в найближчі навіть не дні, а години президент підпише цей Закон. Це означатиме, що з завтрашнього дня заборона на імпорт електроенергії вже буде обов'язковою для всіх", — сказав він.

Читайте також: Ляшко про імпорт електроенергії: "Москва диктуватиме нам умови"

Популярні відео

Наливайченко розповів, що загрожує Україні в разі неприпинення імпорту електроенергії.

"Єдиний орган у державі, який є лобістом російського імпорту, як це не дико звучить, — НКРЕКП, національний регулятор торгує російським струмом. Ось що потрібно заборонити з завтрашнього дня. Інакше з травня нам потрібно буде зупинити два атомні енергоблоки українських АЕС", — заявив він.

Нагадаємо, імпорт електроенергії з Росії до України здійснювався з жовтня 2019 до березня 2020 року, після чого був припинений. Всього Україна закупила понад 1 млрд кВт-год електроенергії. Імпорт електроенергії став причиною масштабної кризи на енергоринку і збитків українських енергокомпаній.

1 лютого 2021 року стало відомо, що Україна відновила імпорт електроенергії з Росії.

Джерело Україна 24 Теги