Історична подія: міністр агрополітики про важливий для країни закон

Роман Лещенко назвав закон, ухвалений Радою 28 квітня, "новою земельною конституцією"

Історична подія: міністр агрополітики про важливий для країни закон

28 квітня Верховна Рада ухвалила закон про земельну децентралізацію, який є ключовим для проведення земельної реформи. Міністр агрополітики та продовольства Роман Лещенко вважає цей закон "новою земельною конституцією".

Популярні відео

Про це він розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Вчора відбулася історична подія, ми прийняли базовий закон для країни, в нашому розумінні це нова земельна конституція, яка остаточно фіналізує земельну децентралізацію в державі. Через 20 років земля, нарешті, повертається громадам, люди на місцях стають її розпорядниками, а така структура, як Держгеокадастр, перестає функціонувати як розпорядник земель, а виключно як сервісна організація", - сказав Лещенко.

Читайте також: Тимошенко боротиметься з продажем землі в Україні: названо спосіб

Також міністр розповів про інші важливі для земельної реформи закони.

"Ми готуємося до запуску. Сьогодні Верховна Рада розглядає законопроєкт 2195 про електронні аукціони, що дасть можливість будь-які земельні ділянки виставляти тільки через електронні аукціони з чітким формулюванням доходів місцевого бюджету та з відкритою доступністю даних для всіх громадян. І окремий законопроєкт 3205 про фонд гарантування кредитів для фермерів для того, щоб у них був інструмент і можливість купувати землю за низькою кредитною ставкою з максимальним доступом до ринку землі, який ми запускаємо з 1 липня з урахуванням консервативної формули "до 100 га виключно для українців, без іноземців", - сказав Лещенко.

Читайте також: Безкоштовної землі всім не вистачить: у Держгеокадастрі запропонували рішення

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" народний депутат від "Слуги народу" Олексій Устенко розповів, що повноцінний запуск ринку землі в Україні може бути відкладений через необхідність додаткового законодавчого врегулювання земельної реформи.

Джерело Україна 24 Теги