Переговори про зустріч Зеленського і Путіна: виплили несподівані подробиці

Українська сторона давно розглядає Ватикан як можливий майданчик для переговорів

Переговори про зустріч Зеленського і Путіна: виплили несподівані подробиці

Представники президента України Володимира Зеленського ще в жовтні минулого року обговорювали з Ватиканом можливість провести там зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.

Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповів український дипломат Валерій Чалий.

"Я знаю, що такі дискусії велися представниками президента України, Андрієм Єрмаком. У жовтні минулого року була закрита зустріч, де були присутні не тільки співробітники українського посольства при Святому Престолі, а й перекладачі. Це була зустріч з секретарем Святого Престолу П'єтро Пароліном, який є впливовою особою і може порадити папі Франциску піти на такий крок. З того часу ніякої інформації не було", - повідомив дипломат.

Читайте також: "Слуга народу" розповіла, де Зеленський точно не зустрінеться з Путіним

Популярні відео

Чалий припустив, що "заява президента базується вже на домовленостях".

"Не хотілося б, щоб у Ватикані про це "раптово дізналися", як сьогодні прокоментував прессекретар російського президента Пєсков. Потрібно, щоб такі речі були готові перед заявами", - заявив він.

Читайте також: Єрмак про зустріч Зеленського і Путіна: переговори будуть змістовними

При цьому Чалий зазначив, що Україна давно не має свого посла при Святому Престолі, тому забезпечення дипломатичної підтримки такої зустрічі може стати проблемою.

"Теоретично це можливо, але постає питання - а навіщо? Місце - це другорядне питання, головне - чи готова Україна?", - додав дипломат.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що "зараз все йде до того", що зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним відбудеться.

Також Зеленський заявляв, що Ватикан є "ідеальним місцем" для зустрічі з Путіним. У Кремлі відповіли, що про це поки офіційно не знає ані Ватикан, ані російська сторона.

Джерело Україна 24 Теги